2020-12-05     Kryspiny, Norberta, Sabiny     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Gorące wiadomości

Strony: 123z 3

OZDOBY ŚWIĄTECZNE Z SERII DIY - ZRÓB TO SAM

Zapraszamy dzieci na I odcinek. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj przedstawiamy krótki tutorial jak wykonać świąteczną skarpetę. Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w naszych warszatatach online oraz do pochwalenia się swoimi pracami. Zdjęcia wykonanych skarpet możecie zamieszczać w komentarzach pod filmem na naszym profilu na Facebooku.

Życzymy Wam dobrej zabawy!

LINK DO FILMU NA FB: Facebook

LINK DO FILMU NA YUOTUBE: ŚWIĄTECZNA SKARPETA - YouTube

Szablony do pobrania po kliknięciu w link: http://img.iap.pl/.../SZABLONY.../SKARPETA_Z_RENIFEREM.pdf 

Ponieważ nie możemy spotykać się stacjonarnie, specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy kilka filmików z pomysłami na ozdoby i dekoracje świąteczne, które będziemy wyświetlać w grudniu w okresie przedświątecznym.

Już dziś zapraszamy na 1 odcinek z cyklu OZDOBY ŚWIĄTECZNE DIY-ZRÓB TO SAM, w którym pokażemy Wam jak samodzielnie wykonać świąteczną skarpetę.

Przypominamy, że nasze wydania biuletynu „RAZEM” udostępniamy Państwu również w wersji elektronicznej na naszej stronie, w zakładce O NAS – RAZEM BIULETYN INFORMACYJNY GMINY ROPA.

Zachęcamy do czytania najnowszego numeru 2/2020 (5), który ukazał się w I połowie miesiąca. Biuletyn dostępny po kliknięciu w link: RAZEM_2-2020_(5).pdf (iap.pl)

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż i z tej okazji przygotowaliśmy konkurs! Dla kogo??? Dla wszystkich osób zamieszkałych na terenie naszej gminy! Dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Przedmiotem konkursu jest wykonanie najładniejszej bombki choinkowej według własnego pomysłu. Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

KLIKNIJ W LINK http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2020/KONKURS_BOMBKA_CHOINKOWA/PLAKAT,_REGULAMIN_KONKURSU,_KARTA_ZGLOSZENIOWA(1).pdf

11 listopada - Święto Niepodległości, dzień szczególny dla naszej Ojczyzny. Rzeczpospolita Polska w 1918 r. odzyskała swą wolność po 123 latach zaborów. Z tej okazji zapraszamy na krótki film zrealizowany przez GOK "Droga do niepodległości - miejsca pamięci w gminie Ropa".  www.facebook.com/gokropa/videos/1049566288894040

Zapraszamy do oglądania transmisji mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00 na kanale YouTube Parafii Ropa. 

Podczas ostatnich zajęć plastycznych dzieci wykonywały halloweenową ozdobę, na którą składała się: miotła z patyka i sizalu, kasztanowe nietoperze, tiulowe duszki oraz dynie z papieru. Wszystko to połączone ze sobą bezbarwną żyłką dało efekt fantazyjnej girlandy do zawieszenia na ścianie.

28-10-2020 | Czas zadumy...

Ten rok, tak inny od poprzednich powoduje, że rzeczy ważne powinny być jeszcze ważniejsze. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W te dni udajemy się na groby naszych bliskich. Pamiętajmy też o tych, na których groby nikt nie dotrze.

Wzorem ubiegłych lat wraz z Klubem Seniora zatroszczyliśmy się o Cmentarz Wojskowy z okresu I Wojny Światowej wykonując wiązanki na krzyże upamiętniające poległych w trakcie walk na naszych terenach.

W czasie trzech ostatnich spotkań pracowaliśmy nad stworzeniem saszetek zapachowych do szaf oraz małych wiewiórek z szyszki.

Pracy było mnóstwo, ponieważ saszetki zapachowe uszyliśmy od podstaw. Na pierwszych zajęciach poznaliśmy technikę szycia ściegiem łańcuszkowym, którym wyszywaliśmy motyw kwiatowy, aby nasze prace w efekcie końcowym cieszyły nie tylko swoim pięknym, ziołowym zapachem, ale również nasze oczy J Młodsze dzieci wyszywały po konturach, natomiast starsze dzieci nićmi dodatkowo wypełniały środek kwiatu i jego płatki. Po wyszyciu elementu zdobniczego, zszywaliśmy boki, aby w kolejnym kroku wypełnić saszetki aromatycznymi ziołami (lawendą, anyżem, goździkami oraz kłączem kossaćca). Na samym końcu zaszyliśmy je i dorobiliśmy do nich również kolorowe frędzelki, aby nasze saszetki prezentowały się jeszcze ładniej J Ścieg łańcuszkowy okazał się dość trudny, ale uczestnicy wytrwale wyszywali swoje prace i nawet kiedy trzeba było coś spruć i szyć od nowa, dzieci okazały się bardzo cierpliwe.

Po wyszyciu saszetek zapachowych, przeszliśmy do wykonania wspomnianych wcześniej wiewióreczek. Bardzo proste w swoim wykonaniu, ale jak się później okazało również uczące cierpliwości wyklejanie szablonów „futerkiem z włóczki”, które nieustannie zamiast do tekturki przyklejało się do rączek J Po wyklejeniu tekturowych elementów (głowa, łapki, ogon) futerkiem, wszystko przykleiliśmy klejem na gorąco do szyszki. Jeszcze tylko oczka i nosek  i gotowe!

Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczestników - pełna galeria zdjęć po kliknięciu w nagłówek wiadomości

Z Paniami w Klubie Seniora wprowadzaliśmy nieco jesiennych kolorów do naszych domów. Spotykając się w mniejszych grupach robiłyśmy jesienne, kolorowe liście w modnej obecnie metodzie makramy rozczesywanej.Cieszymy się wciąż piękną jesienią.
Efekty po kliknięciu w link.

Polską, złotą jesień powitaliśmy z Klubem Seniora w Uściu Gorlickim w Rodzinnym Ogrodzie Mazurówka. Zwiedziliśmy także Cerkiew w Kwiatoniu.

Zapraszamy na relację po kliknięciu w link.

W Klubie Seniora dajemy drugie życie najzwyklejszym wieszakom na ubrania.
Panie według własnych pomysłów, pod okiem instruktora, ozdabiają je w technice decoupage.

Zapraszamy do fotogalerii po kliknięciu w link.

Przed nami ostatnia odsłona filmowa w projekcie „Warsztaty w sieci dla dorosłych i dzieci” o lokalnych tradycjach, historii i kulturze naszej gminy.

Dziś z okazji uroczystości św. Michała Archanioła w naszej parafii zapraszamy Państwa do oglądania filmu, który przybliży nam historię organów z Kościoła Michała Archanioła oraz budowę organów w Kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ropie.

Już od kilku lat w naszej miejscowości w tym dniu odbywał się Jarmark na Św. Michała. W tym roku sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na realizację tego wydarzenia. Dlatego też zrodził się pomysł na upamiętnienie tego dnia w nieco inny, tym razem filmowy sposób. Myślimy, że niejeden z nas przypomni sobie uroczystości w Kościele Św. Michała, któremu towarzyszyły dźwięki organów Braci Rieger.

Informacje o organach przekaże nam Jakub Cetnarowski, któremu dziękujemy za współpracę przy realizacji tego nagrania.  Podziękowania składamy również księdzu proboszczowi Stanisławowi Porębskiemu za udostępnienie i możliwość realizacji filmu we wnętrzach Kościołów w Ropie.

Projekt został dofinansowany w programie „Kultura w  sieci” Narodowego Centrum Kultury.

LINK DO FILMU:
https://youtu.be/R3zJ3fVIaLU

Strony: 123z 3
Wyswietlen: 190954
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska