2021-01-25     Miłosza, Pawła, Tatiany     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Gorące wiadomości

Strony: 1234z 4

Parafia Rzymskokatolicka, Gminny Ośrodek Kultury w Ropie oraz Występujący zapraszają do udziału zarówno na żywo jak i za pośrednictwem platformy YouTube w Koncercie Kolęd i Pastorałek.

Koncert w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych działających w różnych grupach na terenie naszej Gminy: Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, Zespole Okaryna, Świetlicy Słoneczko, Chórze Parafialnym z muzyką Orkiestry Kameralnej.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE


Nasi dziadkowie też kiedyś byli dziećmi.
Zapraszamy do zapoznania się historiami z dzieciństwa Pani Salomei, 90-letniej mieszkanki gminy Ropa, której dzieciństwo przypadało na trudne lata wojenne.
Wysłuchajcie tej opowieści razem z Waszymi dziadkami. Może podzielą się Swoimi wspomnieniami i będzie to okazja do poznania rodzinnych historii.
Nagranie dostępne na stronie facebookowej GOK oraz kanale YouTube pod linkiem: "Z BABCINYCH OPOWIEŚCI"

Chcesz złożyć niebanalne życzenia dla Babci i Dziadka? Jeśli tak, to prześlij nam nagranie głosowe z życzeniami dla swoich ukochanych Dziadków na adres: gokropa@wp.pl do 20 stycznia do godz. 24.00.

W dniu 17 stycznia 2021 r. zakończyliśmy głosowanie internetowe. Wyniki przedstawiają się następująco:

* I miejsce – zgłoszenie nr 4 – 410 oddanych głosów * II miejsce – zgłoszenie nr 2 – 368 oddanych głosów * III miejsce – zgłoszenie nr 1 – 246 oddanych głosów * IV miejsce - zgłoszenie nr 3 – 79 oddanych głosów

Serdecznie dziękujemy za zgłoszenia do konkursu i gratulujemy pięknych wystąpień oraz odwagi!!!

Ze wszystkimi skontaktujemy się w najbliższym czasie w sprawie rozdania nagród.

HASŁO DNIA: „ULEPIMY DZIŚ BAŁWANA”

W końcu doczekaliśmy się śniegu! Nie wiadomo jak długo z nami zostanie, dlatego ubierzcie się ciepło i wyjdźcie na zewnątrz. Dzisiaj lub przez weekend ulepimy wielkiego bałwana!!!

Nie zapomnijcie czapek i ciepłych, nieprzemakających rękawiczek!!!! Życzymy Wam świetnej zabawy i dużych, pięknych bałwanków! J

Naszą zabawę zakończymy 18 stycznia w DZIEŃ BAŁWANA.

Jak zwykle czekamy na zdjęcia od Was, termin nadsyłania na nasz adres: gokropa@wp.pl do niedzieli (17 stycznia) do godz. 24:00

Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową - jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf?fbclid=IwAR1_zyJ1U4hihfqfb1tK0i19kYLZ_pSM2gzF8xUz57LYjY6XfHnSS9UH1z8


HASŁO DNIA: „RETRO ZABAWA”

Poznajcie zabawy, w które bawili się wasi rodzice, a może i dziadkowie. Zróbcie wywiad z mamą, tatą, babcią, dziadkiem i dowiedzcie się jakie zabawy dawniej „były na czasie”. Spróbujcie wykorzystać te pomysły i pobawcie się tak jak kiedyś poprzednie pokolenia. Bardzo chcemy wiedzieć, czy takie zabawy przypadły Wam do gustu. Przyślijcie nam fotografie z tych zabaw, które dały Wam najwięcej frajdy.

My również mamy dla Was kilka takich zabaw i propozycji. Możecie je również wypróbować – karty do pobrania w linku: RETRO ZABAWY

Na zdjęcia czekamy do końca dnia (do godz.24.00)!J Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową - jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf?fbclid=IwAR1_zyJ1U4hihfqfb1tK0i19kYLZ_pSM2gzF8xUz57LYjY6XfHnSS9UH1z8


HASŁO DNIA: „TEATRZYK KUKIEŁKOWY” – LALKI I MISIE W RUCH!
Przygotujcie teatrzyk o dowolnej tematyce i zaproście pozostałych domowników na premierę swojego spektaklu.

Jak zwykle czekamy za zdjęcia od Was do godz. 24.00 J Nasz adres: gokropa@wp.pl

Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową - jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf?fbclid=IwAR1_zyJ1U4hihfqfb1tK0i19kYLZ_pSM2gzF8xUz57LYjY6XfHnSS9UH1z8

HASŁO DNIA: „ILUSTRATOR”

Czy wiesz, że istnieje taki zawód jak ilustrator, który tworzy ilustracje do książek, bajek dla dzieci, kreskówek, reklam, stron internetowych, a nawet grafiki do gier komputerowych??? Ilustrator to prawdziwy artysta!

Dziś poczuj się jak on i stwórz własne ilustracje do minimum dwóch wybranych przez siebie wierszy spośród kilku proponowanych przez nas pozycji w tematyce aktualnej do naszej pory roku. ❄☃

Wydrukuj wybrane karty z wierszami (do pobrania w linku poniżej) i stwórz na nich swoją grafikę. Czekamy na zdjęcia Waszych prac!

KARTY Z WIERSZAMI DO POBRANIA W FORMACIE PDF: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTY_Z_WIERSZAMI_-_ILUSTRATOR.pdf

Na zdjęcia czekamy do końca dnia (do godz.24.00)! Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową - jeśli jesteś nowym uczestnikiem! UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU:

http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf?fbclid=IwAR1_zyJ1U4hihfqfb1tK0i19kYLZ_pSM2gzF8xUz57LYjY6XfHnSS9UH1z8


Familijny Konkurs Fotograficzny "Choinka w blasku fleszy"  został rozstrzygnięty. Zapraszamy uczestników do zapoznania się z wynikami. Z Lauratami będziemy kontaktować się telefonicznie w celu umówienia terminu odbioru nagrody. Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za udział.

Link do protokołu: PROTOKÓŁ (iap.pl)

GALERIA ZDJĘĆ (na samym dole strony): 

www.gokropa.iaw.pl/pl/110040/0/FAMILIJNY_KONKURS_FOTOGRAFICZNY_CHOINKA_W_BLASKU_FLESZY.html


HASŁO DNIA: „DZIEŃ LIZAKA”

Posłużyliśmy się kalendarzem świąt nietypowych i dzisiejsze zadanie wynika z przypadającego właśnie dzisiaj Dnia Lizaka. Tak więc mamy dla Was słodką niespodziankę – przepisy na domowe lizaki!!!  Ale nasze lizaki będą tak nietypowe jak dzisiejsze święto, ponieważ nie będą to lizaki jakie znacie ze sklepu.

Czy znacie CAKE POPS??? Są to lizaki z ciasta, które nie wymagają pieczenia J Nasze lizaki świetnie sprawdzą się jako słodki deser dla całej rodziny! Udostępniamy Wam dwa przepisy, które znajdziecie w zamieszczonych poniżej zdjęciach J

A zadanie dla Was na dziś to przygotowanie własnych lizaków J Tak więc dziś zapraszamy Rodziny do kuchni. Możecie robić lizaki wg udostępnionych przez nas przepisów lub wg własnych!

LINK DO PRZEPISÓW: Cace Pops przepisy (iap.pl)

Dla uczestników, którzy z jakichś przyczyn nie dadzą rady przyrządzić słodkich lizaków, mamy alternatywę: wykonaj lizaka - pracę plastyczną! Ale niech to będzie praca przestrzenna – materiały dowolne! Liczy się kreatywność J  

Czekamy na zdjęcia waszych lizaków do końca dnia (do godz.24.00)!J Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU:

http://img.iap.pl/.../File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf

HASŁO DNIA: „WIRTUALNY TURYSTA”

Z okazji nadchodzącego weekendu chcemy przenieść Was do miejsca, które zawsze chcieliście odwiedzić, bądź za którym tęsknicie… Na to zadanie dostaniecie aż 3 dni!!! Dziś złamiemy zasady gry i na wasze zgłoszenia poczekamy do Waszego powrotu, czyli do niedzieli (10 stycznia).

OPIS ZADANIA(przeczytaj uważnie):

Wyrusz w wirtualną podróż do miejsca, do którego zawsze chciałeś jechać. Jeśli nie masz takiego miejsca, palcem na mapie wskaż losowo i wybierz kraj/miejscowość/wyspę, itp.

Zdobądź ciekawe informacje o tym miejscu. Poznaj okoliczne atrakcje i zabytki, przejdź się ulicami na Street View o ile to możliwe. Poznaj to miejsce od kuchni, zobacz co tam się jada. Może poszukasz przepisu na jakąś potrawę? Poszukaj zdjęć w Internecie z tamtych regionów, poczytaj o kulturze i tradycjach.

Na koniec, mając szeroką wiedzę, namaluj obraz  z miejsca Twojej podróży i dołącz do niego listę potrzebnych rzeczy na wyjazd. Nie wykluczone, że kiedyś się tam wybierzesz w rzeczywistości, a więc zostanie Ci już tylko zakupić bilet ;-)

W TYM ZADANIU CZEKAMY NA FOTOGRAFIE WASZYCH PRAC PLASTYCZNYCH Z ZAŁĄCZONĄ LISTĄ RZECZY POTRZEBNYCH NA WYJAZD.

Zdjęcia wysyłajcie na adres: gokropa@wp.pl – jeśli zgłaszasz się po raz pierwszy do naszej zabawy, wraz ze zdjęciami prześlij nam uzupełniony formularz zgłoszeniowy – dostępny w linku:

http://img.iap.pl/.../File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy II edycję naszej zabawy „AKCJA AKTYWACJA – ZABIJAMY DOMOWĄ NUDĘ W CZASIE FERII ZIMOWYCH 2021”
HASŁO DNIA: „PUZZLOWY ZAWRÓT GŁOWY”

Ogłaszamy puzzlowy zawrót głowy! Odkurzamy nasze puzzle z szafy i nie ważne jaka będzie ich tematyka. Nie ważne też czy będzie ich 100 czy 1000. Dzisiaj wszyscy układamy puzzle! W grupie najlepiej, zaproś więc do układania siostrę, brata, mamę i tatę, babcię oraz dziadka! Bo w końcu każdy układać puzzle lubi! Układajcie i fotografujcie siebie w akcji, albo ułożone obrazki J

CIEKAWOSTKA: Czy wiesz, że Międzynarodowy Dzień Puzzli przypada na dzień 29 stycznia?? To jeszcze prawie miesiąc, ale kto powiedział, że tylko wtedy puzzle układać można?!

Czekamy na zdjęcia od Was do końca dnia (do godz.24.00)!J Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

Nasz adres: gokropa@wp.pl

Strony: 1234z 4
Wyswietlen: 194807
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska