2019-09-21     Darii, Mateusza, Wawrzyńca     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Gorące wiadomości

Strony: 1234z 4

Zespół Regionalny OKARYNA pożegnał lato, spotykając się nad jeziorem Klimkówka. W ostatnie słoneczne dni kalendarzowego lata, wspólnie spędzili czas nad wodą, gdzie piekli kiełbaski i pływali na rowerkach wodnych.

Pragniemy podziękować przy tej okazji bosman Stanicy Wodnej w Klimkówce - Pani Natalii Grzywacz, która osobiście zadbała o bezpieczeństwo uczestników w trakcie ich pobytu nad jeziorem. 

Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łosiu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ropie serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem - autorem książek dla dzieci i młodzieży, w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019. Szczegóły na plakacie😊

18-09-2019 | KERMESZ ŁEMKOWSKI

Łemkowie z Łosia wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ropie zapraszają serdecznie na KERMESZ ŁEMKOWSKI, który odbędzie się w najbliższą sobotę - 21 września 2019 r. Szczegóły na plakacie.

Działanie dofinansowane w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019.

Gmina Ropa zaprasza wystawców do udziału w Jarmarku Świętego Michała w Ropie, który odbędzie się 29 września 2019r. na dziedzińcu Dworu w Ropie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności twórców ludowych, przedsiębiorców, rękodzielników, Koła Gospodyń Wiejskich do wzięcia udziału w jarmarku i skorzystania z możliwości prezentacji oraz sprzedaży swoich wyrobów. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 września 2019r. Karty zgłoszeniowe (do pobrania w zakładce:OGŁOSZENIE)można składać osobiście w Gminnym środku Kultury w Ropie - 38-312 Ropa 780. Można również przesyłać pocztą elektroniczną w formie podpisanego odręcznie skanu na adres e-mailowy: gokropa@wp.pl . W temacie wiadomości prosimy wpisać: „Jarmark Świętego Michała w Ropie - 2019"

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie oraz Grupa nieformalna "IGŁĄ, NITKĄ I SZYDEŁKIEM" serdecznie zapraszają dzieci z rodzicami, młodzież oraz seniorów na zajęcia rękodzielnicze. Inicjatywa dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne

Szczegóły na plakacie.


Gminny Ośrodek Kultury w Ropie wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Ropie ogłaszają konkurs plastyczny z okazji 70-lecia OSP w Ropie, pt. "Nasza straż pożarna".

Konkurs kierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III. Technika wykonania pracy jest dowolna. 

Szczegóły w Regulaminie dostępnym po kliknięciu w poniższy link:

<<<REGULAMIN+KARTA ZGŁOSZENIOWA>>>

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na zajęcia plastyczne w Łosiu oraz Ropie. Zajęcia rozpoczną  się w październiku, po utworzeniu grup. W chwili obecnej trwają zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są w GOK i pod nr tel. 18 353 06 11, decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona.

Ogłaszamy nabór na lekcje gry na gitarze klasycznej. Zajęcia poprowadzi pan Piotr Przyrowski.  Zapisy oraz wszelkie informacje  w GOK i pod nr telefonu: 18 353 06 11. ZAPRASZAMY 

03-09-2019 | RAZEM nr 3/2019
...

Fotorelacja z tegorocznych Dożynek Gminnych - kliknij w nagłówek wiadomości lub <tutaj>

W rozumieniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U. Nr 62, poz. 504, ze zm.), "Dożynki Gminne 2019" będą imprezą masową, w związku z tym prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem, dostępnym po kliknięciu w nagłówek niniejszej wiadomości.

Już w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia spotykamy się na Otwartej Pracowni w Nowicy, na trasie gorlickiej Szlaku Rzemiosła, gdzie warsztaty i pokazy łyżkarstwa poprowadzi Piotr Michniak. Tym razem spotykamy się w łemkowskiej wsi Nowica, wiosce leżącej u podnóży Magury Małastowskiej w Beskidzie Niskim. 
Na Otwartej Pracowni będzie można również wziąć udział w towarzyszących wydarzeniu warsztatach rękodzielniczych- tworzenia zabawek z siana oraz malowania łyżek i drewnianych.

O tym, jak powstają tradycyjne drewniane łyżki, dowiecie się bezpośrednio od jednego z ostatnich nowickich łyżkarzy - Piotr Michniaka, który wyrabia łyżki tradycyjną metodą, na tokarce ręcznej. To bardzo trudna i czasochłonna metoda. Umiejętność pracy z drewnem odziedziczył po ojcu Dymitrze, a ten z kolei po swoim ojcu. Pan Piotr chętnie zdradzi sekrety swojej pracy, opowie jak dawniej bywało, każdy będzie też mógł wykonać swoją własną łyżkę lub pomalować ją w regionalne wzory. Dodatkowo wraz z żoną pana Piotra, Małgorzatą, weźmiemy udział w warsztatach tworzenia zabawek z siana.

Strony: 1234z 4
Wyswietlen: 145193
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska