O NAS
NASZA DZIAŁALNOŚĆ
WYDARZENIA - IMPREZY 2020Wydarzenia - imprezy 2019Wydarzenia - imprezy 2018Wydarzenia - imprezy 2017Wydarzenia - imprezy 2016KONKURSY ARTYSTYCZNE 2020KONKURSY ARTYSTYCZNE 2019Projekty GOKGaleria 2019Galeria 2018
Warsztaty snycerskieIV Rajd Biały BeskidSpotkanie z kolędą w WDKiT w KlimkówceSpotkanie Noworoczne w RopieWalentynkowe warsztaty dekorowania pierniczkówWarsztaty ceramiczne i plastyczne- ferie 2018Wyjazd do Krynicy Zdroju - ferie 2018Konkurs plastyczny na zakończenie ferii zimowychWyjazd do Sądeckiego Bartnika oraz na lodowiskoWarsztaty wytwarzania naturalnych kosmetykówV Złaz WielkanocnyGminne Obchody Święta Konstytucji 3 MajaWycieczka do Bochni i Nowego WiśniczaRodzinny Dzień DzieckaGminny Festiwal Biegowy "Sto lat Polski Niepodległej"Wernisaż wystawy fotografii Pana Jacka Kosiby pt. Migawki z gminy Ropa – Wczoraj i dziśPodsumowanie zajęć plastycznych w GOK - II kwartał 2018Relacja z V Rajdu Szlakami Jana Pawła IIWspólne warsztaty tańca ludowego w ŁużnejZabawki naszych dziadkówCuda z glinyGry bitewne w GOKKreatorzy koszulekWycieczka do Karpackiej Troi i Kina Trzy koloryRobotowo w GOKRobotowo w GOK - podsumowanieMotylkowo i kwiatowo - to plastycznie. Gry planszowe - fantastycznie!Kaktusy ze ... styropianu, koszulki z kotkami i gry planszoweWyjazd do Gładyszowa w ramach zajęć wakacyjnych z zakresu edukacji kulturalnejWycieczka do Starej Baśni w Grybowie i Sądeckiego Bartnika w StróżachDożynki Gminne 2018Piknik w Klimkówce "Bezpieczeństwo nad wodą..."Święto Maziarzy Łosiańskich 2018Ostatnie wakacyjne zajęcia w GOKWyjazd integracyjny dla Dziecięcego Zespołu Regionalnego Ropioczki z Ropy oraz Dziecięcego Zespołu RZakończenie wakacji z GOKI Festiwal Piosenki Religijno - Turystycznej "Rozśpiewane Anioły"Jarmark św MichałaGminny Rekreacyjny Turniej Piłki Siatkowej KobietGminne Obchody 100 Rocznicy odzyskania NiepodległościWieczór RetroKoncert patriotyczny w ŁosiuFilcowe korale i inne cudaPiątkowe wieczory z rękodziełem w GOKWarsztaty filcowania - 3 etapWarsztaty filcowania - 4 etapEksperymenty pierniczkoweKartka bożonarodzeniowa w technice scrapbooking z elementami quillinguSpotkanie autorskie z Wiesławem DrabikiemDzień chorych w ParafiiKiermasze Bożonarodzeniowe w Łosiu i RopieWarsztaty filcowania - 5 etapPiątkowe wieczory z rękodziełemDekoracje Świąteczne Bożonarodzeniowe
Galeria 2017MultimediaOGŁOSZENIEREGULAMINYKLUB SENIORAWARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECIDOMY KULTURY+ 2019GRAFIK ZAJĘĆ STAŁYCH W GOKSENIOR ONLINEGOK ROPA W SIECI!GOK ROPA - FILIA W ŁOSIU
FILIA GOK I ORGANIZACJE

2020-08-11     Luizy, Włodzmierza, Zuzanny     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strona główna -> Galeria 2018 -> Spotkanie Noworoczne w Ropie

 W minioną sobotę, tj. 10 lutego 2018 r., w hali sportowej w Ropie odbyło się Spotkanie Noworoczne dla mieszkańców Gminy Ropa oraz zaproszonych gości, na którym za pomocą prezentacji multimedialnej, wójt gminy Ropa – Jan Morańda, dokonał podsumowania działań Gminy Ropa, jednostek samorządowych, placówek oświatowych, stowarzyszeń i fundacji oraz innych podmiotów za rok 2017.

W Spotkaniu Noworocznym udział wzięli m.in.: proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Ropie – ks. Stanisław Porębski, proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Łosiu – ks. Stanisław Łaś, poseł na Sejm RP – Andrzej Czerwiński, Starosta Powiatu Gorlickiego – Karol Górski, Prezes LGD Beskid Gorlicki – Stanisław Kaszyk, kierownik Biura Powiatowego Małopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gorlicach – Mirosław Waląg, Honorowy Obywatel Gminy Ropa – Józef Ostrowski, przedstawiciele władz samorządu gminnego oraz mieszkańcy naszej gminy.

Po części oficjalnej spotkania odbyły się występy lokalnych grup artystycznych: regionalnego zespołu „Okaryna”, który zaprezentował wokalno-taneczną choreografię, przygotowaną pod kierunkiem kierownika zespołu – mgr. Jerzego Nowickiego – odpowiedzialnego za wokal oraz Pani Renaty Tarsy – instruktor tańca ludowego.

W dalszej części wystąpiły 3 formacje zespołów tanecznych „Destiniaki”, „Destino” oraz „Explosion”, prowadzonych przez Panią Katarzynę Siutę, przedstawiających układy taneczne, które w poprzednim roku kalendarzowym zdobyły wysokie osiągnięcia w przeglądach artystycznych. Były to układy taneczne pt: „Dawno temu w trawie”, „Harry Poterki” oraz „Wiosna, ach to ty”.

Część artystyczną zakończył występ Chóru Parafialnego, prowadzonego przez organistę naszej parafii – Pana Jakuba Cetnarowskiego. Chór wystąpił z trzema wzniosłymi utworami: „Mój Jezuniu zaśnij słodko” w kompozycji Stanisława Kusztyba, „Za Chrystusem” – Hymn V Synodu Diecezji Tarnowskiej w kompozycji Sebastiana Szymańskiego, oraz „TOAST” w kompozycji Antoniego Orłowskiego.

 

Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska