O NAS
NASZA DZIAŁALNOŚĆ
WYDARZENIA - IMPREZY 2020Wydarzenia - imprezy 2019Wydarzenia - imprezy 2018Wydarzenia - imprezy 2017Wydarzenia - imprezy 2016KONKURSY ARTYSTYCZNE 2020KONKURSY ARTYSTYCZNE 2019Projekty GOKGaleria 2019Galeria 2018
Warsztaty snycerskieIV Rajd Biały BeskidSpotkanie z kolędą w WDKiT w KlimkówceSpotkanie Noworoczne w RopieWalentynkowe warsztaty dekorowania pierniczkówWarsztaty ceramiczne i plastyczne- ferie 2018Wyjazd do Krynicy Zdroju - ferie 2018Konkurs plastyczny na zakończenie ferii zimowychWyjazd do Sądeckiego Bartnika oraz na lodowiskoWarsztaty wytwarzania naturalnych kosmetykówV Złaz WielkanocnyGminne Obchody Święta Konstytucji 3 MajaWycieczka do Bochni i Nowego WiśniczaRodzinny Dzień DzieckaGminny Festiwal Biegowy "Sto lat Polski Niepodległej"Wernisaż wystawy fotografii Pana Jacka Kosiby pt. Migawki z gminy Ropa – Wczoraj i dziśPodsumowanie zajęć plastycznych w GOK - II kwartał 2018Relacja z V Rajdu Szlakami Jana Pawła IIWspólne warsztaty tańca ludowego w ŁużnejZabawki naszych dziadkówCuda z glinyGry bitewne w GOKKreatorzy koszulekWycieczka do Karpackiej Troi i Kina Trzy koloryRobotowo w GOKRobotowo w GOK - podsumowanieMotylkowo i kwiatowo - to plastycznie. Gry planszowe - fantastycznie!Kaktusy ze ... styropianu, koszulki z kotkami i gry planszoweWyjazd do Gładyszowa w ramach zajęć wakacyjnych z zakresu edukacji kulturalnejWycieczka do Starej Baśni w Grybowie i Sądeckiego Bartnika w StróżachDożynki Gminne 2018Piknik w Klimkówce "Bezpieczeństwo nad wodą..."Święto Maziarzy Łosiańskich 2018Ostatnie wakacyjne zajęcia w GOKWyjazd integracyjny dla Dziecięcego Zespołu Regionalnego Ropioczki z Ropy oraz Dziecięcego Zespołu RZakończenie wakacji z GOKI Festiwal Piosenki Religijno - Turystycznej "Rozśpiewane Anioły"Jarmark św MichałaGminny Rekreacyjny Turniej Piłki Siatkowej KobietGminne Obchody 100 Rocznicy odzyskania NiepodległościWieczór RetroKoncert patriotyczny w ŁosiuFilcowe korale i inne cudaPiątkowe wieczory z rękodziełem w GOKWarsztaty filcowania - 3 etapWarsztaty filcowania - 4 etapEksperymenty pierniczkoweKartka bożonarodzeniowa w technice scrapbooking z elementami quillinguSpotkanie autorskie z Wiesławem DrabikiemDzień chorych w ParafiiKiermasze Bożonarodzeniowe w Łosiu i RopieWarsztaty filcowania - 5 etapPiątkowe wieczory z rękodziełemDekoracje Świąteczne Bożonarodzeniowe
Galeria 2017MultimediaOGŁOSZENIEREGULAMINYKLUB SENIORAWARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECIDOMY KULTURY+ 2019GRAFIK ZAJĘĆ STAŁYCH W GOKSENIOR ONLINEGOK ROPA W SIECI!GOK ROPA - FILIA W ŁOSIU
FILIA GOK I ORGANIZACJE

2020-08-03     Augustyna, Kamelii, Lidii     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strona główna -> Galeria 2018 -> Gminny Festiwal Biegowy "Sto lat Polski Niepodległej"

12 czerwca br. na Stadionie Sportowym w Ropie odbył się Gminny Festiwal Biegowy  ph. „100 lat Polski Niepodległej”. Organizatorem biegu był Gminny Ośrodek Kultury w Ropie przy współudziale Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „TYTAN”. Celem biegu było upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz uczczenie 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W dniu zawodów ze względu na warunki pogodowe zmianie uległo miejsce przeprowadzenia zawodów z miejscowości Klimkówka na Ropa. Deszcz, który rozpoczął zawody nie przeszkodził w ich rozpoczęciu, wręczanie medali i dyplomów odbyło się już w promieniach słońca.

Gościem specjalnym Festiwalu był Pan Szymon Kulka – lekkoatleta rodem z Ropy, który na swym koncie sportowym posiada wiele medali zarówno zdobytych na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym min. jest Mistrzem Europy Juniorów w biegach przełajowych, brązowym medalistą Mistrzostw Europy na 10000m czy Finalistą Mistrzostw Świata. Pan Szymon zachęcał  młodych mieszkańców Gminy nie tylko do uprawiania tej dyscypliny sporu, ale też do innych aktywności sportowych, które jak sam stwierdził pomagają kształtować nie tylko fizyczne zdolności lecz także charakter.

W zawodach brali uczniowie ze szkół z terenu Gminy Ropa – Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łosiu.  W ramach zawodów przewidziano następujące trasy biegu i kategorie wiekowe dostosowane do wieku uczestników i płci:

400 m – 6-8 lat (klasa I, II) – dziewczęta i chłopcy                

600 m – 9- 10 lat (klasa III, IV ) – dziewczęta i chłopcy                       

800 m – 11-12 lat (klasa V, VI) – dziewczęta i chłopcy                         

1000 m – 13-15 lat (klasa VII, gimnazjum) – dziewczęta i chłopcy                            

W zawodach wzięło udział łącznie 130 zawodników. Zwycięzcy każdej kategorii zostali udekorowani pamiątkowymi medalami oraz dyplomami, które wręczali Pan Szymon Kulka i Pan Wiesław Szarowicz z LUKS „Tytan”. Wszystkim uczestnikom biegów wręczono pamiątkowe dyplomy.

      

 

Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska