O NAS
NASZA DZIAŁALNOŚĆ
WYDARZENIA-IMPREZY 2021WYDARZENIA - IMPREZY 2020Wydarzenia - imprezy 2019Wydarzenia - imprezy 2018KONKURSY ARTYSTYCZNE 2020KONKURSY ARTYSTYCZNE 2019Projekty GOKGaleria 2019
Spotkanie NoworoczneFERIE Z GOK 2019Spotkanie noworoczne w WDKITSENIORZY W SIECINowy repertuar RopioczkówOKARYNA - próby zespołuSeniorzy w kinie KOLORYBAŁKAŃSKIE WSPOMNIENIA MIROSŁAWA ZAŁĘSKIEGOBABSKI COMBERWernisaż wystawy fotograficznej Jacka Kosiby "Pejzaże zimowe"Święto Kobiet w gminie RopaStroiki WielkanocneCHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNYWielkanocne spotkanie dla chorychXXI Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych - Niedziela Palmowa 2019Konstytucja 3 majaSpotkanie Biesiadne "Muzyczna Wędrówka po Polsce"Dzień Matki dla mam - SeniorekDzień DzieckaWYCIECZKA DO KRAKOWAPiknik rodzinnyJubileusz Explosion70 lat OSP RopaBiennale sztuki ludowejPlenerowe kino letnieWakacyjny wyjazd do Starego SączaŚwięto Maziarzy ŁosiańskichDożynki Gminne 2019WYJAZD INTEGRACYJNO-REKREACYJNY ZESPOŁU OKARYNA NA KLIMKÓWKĘKERMESZ ŁEMKOWSKI W ŁOSIUJarmark św Michała 201950 i 60 - lecie pożycia małżeńskiegoGminne Obchody Narodowego Święta NiepodległościWyjazd na spektakl teatralny do Bukowiny TatrzańskiejKiermasze bożonarodzenioweWigilia w Gminnym Ośrodku Pomocy SpołecznejParafialne spotkanie opłatkowe w Ropie
Galeria 2018MultimediaREGULAMINYKLUB SENIORAWARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECIKREATYWNE TUTORIALE DLA DZIECI - DIY -ZRÓB TO SAMDOMY KULTURY+ 2019GRAFIK ZAJĘĆ STAŁYCH W GOKSENIOR ONLINEGOK ROPA W SIECI!GOK ROPA - FILIA W ŁOSIU
FILIA GOK I ORGANIZACJE

2021-01-25     Miłosza, Pawła, Tatiany     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strona główna -> Galeria 2019 -> Spotkanie Noworoczne

W sobotnie popołudnie, 12 stycznia br., w hali sportowej w Ropie odbyło się Spotkanie Noworoczne, które było okazją do podsumowania działalności samorządu i jednostek podległych gminie w roku 2018, jak i równocześnie okazją do refleksji nad przyszłością naszej gminy w 2019r.

Organizatorami spotkania byli: Pan Karol Górski - Wójt Gminy Ropa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ropie.

W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście  spoza gminy Ropa - m.in. do Ropy przyjechał Pan Stanisław Kaszyk - Wicestarosta Powiatu Gorlickiego, Pan Krzysztof Tybor - Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach, Pan Waldemar Krok - Zastępca Komendanta PSP w Gorlicach, jak i swoją obecnością zaszczycili nas: Ksiądz Dziekan Stanisław Porębski - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Ropie, Ksiądz Jan Adamczyk - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Łosiu, ponadto Radni z Panem Bogusławem Łukaszykiem - Przewodniczącym Rady gminy Ropa na czele, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Ropa, dyrektorzy jednostek podległych gminie Ropa oraz dzieci, młodzież, mieszkańcy naszej gminy.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zebranych przez Pana Karola Górskiego Wójta Gminy Ropa oraz zaprezentowania przez niego krótkiej prezentacji multimedialnej, w której zawarte zostały informacje o zrealizowanych przez gminę i podległe jednostki oraz ngo z terenu gminy Ropa, działaniach i zadaniach w minionym roku, ale także pojawiły się informacje, co do m.in. planowanej rozbudowy sieci kanalizacyjnej w gminie Ropa oraz planowanej inwestycji w Klimkówce.

Następnie odbyły się wystąpienia zaproszonych gości, w tym miejscu należy zaznaczyć, że okolicznościowy list Pani Barbary Bartuś Poseł na SEJM RP, odczytał w imieniu Pani Poseł, Pan Daniel Korzeń - Wiceprzewodniczący Rady gminy Ropa. Po części oficjalnej odbyły się krótkie prezentacje artystyczne w wykonaniu: Chóru AMADEUS, działającego pod kierunkiem Pana Mirosława Kawy, przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropie, im. KaOSG. Następnie swój żywiołowy program przedstawił Regionalny Zespół Ludowy OKARYNA, działający przy GOK w Ropie, pod kierunkiem Pana Jerzego Nowickiego, z choreografią przygotowaną przez Panią Renatę Tarsa. Na zakończenie części artystycznej odbyły się prezentacje taneczne przygotowane przez dzieci i młodzież, działające przy Studio Tańca Destino oraz przy GOK w Ropie, pod kierunkiem Pani Katarzyny Święs.

Spotkanie Noworoczne zakończyła wspólna degustacja potraw regionalnych, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy z Ropy.

Spotkaniu Noworocznemu towarzyszyła prezentacja projektu pn. "Powrót do przeszłości", w postaci stoiska - namiotu oraz prezentacji strojów epokowych z przełomu XIX/XX wieku, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zadanie realizowane jest w ramach wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze Spotkania Noworocznego w gminie Ropa poniżej:

 

Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska