O NAS
NASZA DZIAŁALNOŚĆ
WYDARZENIA-IMPREZY 2021WYDARZENIA - IMPREZY 2020Wydarzenia - imprezy 2019Wydarzenia - imprezy 2018KONKURSY ARTYSTYCZNE 2020KONKURSY ARTYSTYCZNE 2019Projekty GOKGaleria 2019
Spotkanie NoworoczneFERIE Z GOK 2019Spotkanie noworoczne w WDKITSENIORZY W SIECINowy repertuar RopioczkówOKARYNA - próby zespołuSeniorzy w kinie KOLORYBAŁKAŃSKIE WSPOMNIENIA MIROSŁAWA ZAŁĘSKIEGOBABSKI COMBERWernisaż wystawy fotograficznej Jacka Kosiby "Pejzaże zimowe"Święto Kobiet w gminie RopaStroiki WielkanocneCHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNYWielkanocne spotkanie dla chorychXXI Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych - Niedziela Palmowa 2019Konstytucja 3 majaSpotkanie Biesiadne "Muzyczna Wędrówka po Polsce"Dzień Matki dla mam - SeniorekDzień DzieckaWYCIECZKA DO KRAKOWAPiknik rodzinnyJubileusz Explosion70 lat OSP RopaBiennale sztuki ludowejPlenerowe kino letnieWakacyjny wyjazd do Starego SączaŚwięto Maziarzy ŁosiańskichDożynki Gminne 2019WYJAZD INTEGRACYJNO-REKREACYJNY ZESPOŁU OKARYNA NA KLIMKÓWKĘKERMESZ ŁEMKOWSKI W ŁOSIUJarmark św Michała 201950 i 60 - lecie pożycia małżeńskiegoGminne Obchody Narodowego Święta NiepodległościWyjazd na spektakl teatralny do Bukowiny TatrzańskiejKiermasze bożonarodzenioweWigilia w Gminnym Ośrodku Pomocy SpołecznejParafialne spotkanie opłatkowe w Ropie
Galeria 2018MultimediaREGULAMINYKLUB SENIORAWARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECIKREATYWNE TUTORIALE DLA DZIECI - DIY -ZRÓB TO SAMDOMY KULTURY+ 2019GRAFIK ZAJĘĆ STAŁYCH W GOKSENIOR ONLINEGOK ROPA W SIECI!GOK ROPA - FILIA W ŁOSIU
FILIA GOK I ORGANIZACJE

2021-01-15     Arnolda, Dory, Pawła     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strona główna -> Galeria 2019 -> Święto Kobiet w gminie Ropa

8 marca br, w świetlicy Urzędu Gminy w Ropie, uroczyście obchodzono Dzień Kobiet. Tegoroczne święto dla Pań przygotował Gminny Ośrodek Kultury. Licznie przybyłe Panie przywitał gospodarz spotkania, Pan Karol Górski - Wójt Gminy Ropa i główny organizator spotkania dyrektor GOK – Pan Zdzisław Niezgoda. Uroczystość rozpoczęła się od wygłoszenia poematu na cześć pań przez Wójta Gminy pod tytułem: „POCHWAŁA KOBIETY”:

Gdy człek samotny jest na tym świecie,

Wtedy zazwyczaj śni o kobiecie,

Pragnąc, by któraś z uroczych pań

Uwagę swoją zwróciła nań.

I niezależnie od wyglądu,

Zwyczajów, wieku i poglądów,

Koloru skóry i karnacji,

Narodowości, orientacji,

Obywatelstwa i wyznania,

Panie obiektem są wzdychania.

Szczupłe, puszyste, niskie, wysokie,

Czekoladowe i skośnookie,

Blondynki, rude, brunetki, siwe,

Ładne, mniej ładne, miłe, złośliwe,

Panny, mężatki, rozwódki, wdowy

I wszystkie inne cne białogłowy,

Z Australii czy też z czarnej Afryki,

Z wysp Pacyfiku lub z Ameryki,

Od Sachalinu po samą Szkocję,

Stale wzbudzają nasze emocje.

I choć niejedna z nich, jędza wściekła,

Potrafi stworzyć siódmy krąg piekła,

To bez nich w żadnym na świecie kraju

Nie jest możliwy przedsionek raju

I wszyscy dobrze wiemy, niestety,

Że świat by nudny był bez kobiety.

Następnie wszystkim Paniom zostały złożone życzenia oraz wręczone wiosenne kwiaty. Z pomocą panów z Zespołu Ludowego OKARYNA, działającego przy GOK w Ropie, zgromadzone panie zostały poczęstowane słodkościami oraz herbatą i kawą.  

Wspaniałą oprawę muzyczną wieczoru zaprezentowała Kapela GÓROLE z Zakopanego. Żywiołowo wykonywane utwory, wspaniała atmosfera, świetnie zagrana muzyka, spowodowały, że na zakończenie koncertu Panie domagały się BISÓW i BISY oczywiście były! Dla Pań, bez wątpienia był to niezapomniany wieczór.

Na zakończenie, dyrektor GOK podziękował Paniom za liczne uczestnictwo w imprezie, podziękowania skierował także do druhów z OSP Ropa oraz panów z Zespołu OKARYNA, którzy pomagali w obsłudze imprezy.

Wójt Gminy złożył podziękowanie organizatorom imprezy oraz Kapeli GÓROLE, a zwracając się do Pań, wyraził nadzieję, że w tak licznym gronie, a może i jeszcze liczniejszym, spotkamy się za rok, by wspólnie świętować ten szczególny dzeń w kalendarzu.

 

Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska