O NAS
NASZA DZIAŁALNOŚĆ
FILIA GOK I ORGANIZACJE

2020-02-23     Damiana, Romana, Romany     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Rozpoczęliśmy kolejny etap projektowy - Wędrówki lasami, łąkami i polami z Panią Magdaleną Kuś z Pracowni Z barwinkiem. Rodzinnie będziemy uczyć się jak ciekawie spędzać czas z naszymi dziećmi na świeżym powietrzu, nie ważne, czy to w deszcz, czy piękną pogodę. Będziemy poznawać tajniki przyrody i uczyć się jak o nią dbać. Kokony murarek ogrodowych już znalazły swoje miejsce w hotelu dla owadów dzięki dziecięcym rączkom.

Podczas zabaw na świeżym powietrzu mieliśmy okazję pod okiem Magdy poznać wiele tajników przyrody. Dowiedzieliśmy się wiele o życiu różnych owadów i zwierząt. Poznawaliśmy rodzime okazy flory - wiosenne kwiaty i liście. Korzystając z lup i mikroskopu oglądaliśmy ten cudowny świat w zbliżeniu.

A nauce towarzyszyły wspólna, świetna zabawa na świeżym powietrzu. Odbyliśmy spacer w koronach drzew przy pomocy lusterka. Była zabawa z liną i trafieniem do celu, gdy ma się zamknięte ocy. Była symulacja lotu nietoperza i zabawa w "bazie", gdzie dzieci tworszyły własne totemy ze znalezionych skarbów.

Nic nie uczy lepiej, jak dobra zabawa.

 

 

 

Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska