O NAS
NASZA DZIAŁALNOŚĆ
WYDARZENIA-IMPREZY 2021WYDARZENIA - IMPREZY 2020Wydarzenia - imprezy 2019Wydarzenia - imprezy 2018KONKURSY ARTYSTYCZNE 2020KONKURSY ARTYSTYCZNE 2019Projekty GOKGaleria 2019
Spotkanie NoworoczneFERIE Z GOK 2019Spotkanie noworoczne w WDKITSENIORZY W SIECINowy repertuar RopioczkówOKARYNA - próby zespołuSeniorzy w kinie KOLORYBAŁKAŃSKIE WSPOMNIENIA MIROSŁAWA ZAŁĘSKIEGOBABSKI COMBERWernisaż wystawy fotograficznej Jacka Kosiby "Pejzaże zimowe"Święto Kobiet w gminie RopaStroiki WielkanocneCHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNYWielkanocne spotkanie dla chorychXXI Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych - Niedziela Palmowa 2019Konstytucja 3 majaSpotkanie Biesiadne "Muzyczna Wędrówka po Polsce"Dzień Matki dla mam - SeniorekDzień DzieckaWYCIECZKA DO KRAKOWAPiknik rodzinnyJubileusz Explosion70 lat OSP RopaBiennale sztuki ludowejPlenerowe kino letnieWakacyjny wyjazd do Starego SączaŚwięto Maziarzy ŁosiańskichDożynki Gminne 2019WYJAZD INTEGRACYJNO-REKREACYJNY ZESPOŁU OKARYNA NA KLIMKÓWKĘKERMESZ ŁEMKOWSKI W ŁOSIUJarmark św Michała 201950 i 60 - lecie pożycia małżeńskiegoGminne Obchody Narodowego Święta NiepodległościWyjazd na spektakl teatralny do Bukowiny TatrzańskiejKiermasze bożonarodzenioweWigilia w Gminnym Ośrodku Pomocy SpołecznejParafialne spotkanie opłatkowe w Ropie
Galeria 2018MultimediaREGULAMINYKLUB SENIORAWARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECIKREATYWNE TUTORIALE DLA DZIECI - DIY -ZRÓB TO SAMDOMY KULTURY+ 2019GRAFIK ZAJĘĆ STAŁYCH W GOKSENIOR ONLINEGOK ROPA W SIECI!GOK ROPA - FILIA W ŁOSIU
FILIA GOK I ORGANIZACJE









2021-01-25     Miłosza, Pawła, Tatiany     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strona główna -> Galeria 2019 -> Jarmark św Michała 2019

 

Tegoroczna edycja Jarmarku św. Michała - organizowana z okazji Odpustu św. Michała Archanioła, Patrona Parafii w Ropie, przypadającego na dzień 29 września - miała rangę wydarzenia o zasięgu międzynarodowym. Odbyła się na terenie "Dworu" w Ropie z udziałem gości, zespołów i wystawców ze Słowacji, w związku z inauguracją realizacji partnerskiego projektu z Programu Współpracy Transgranicznej  Interreg V-A Polska - Słowacja 2014-2020, projekt "Karpackie Bramy: Między Ropą a Zborowem - ochrona i rozwój wspólnego dziedzictwa kulturowego na pograniczu polsko - słowackim".

Jednym z efektów realizacji zadań w ramach tego projektu, po ich zakończeniu, będzie pozyskanie dla Gminnego Ośrodka Kultury nowej infrastruktury - odbudowanego budynku "Hyblówki".

W pierwszej części jarmarku, po powitaniu licznie przybyłych gości, odbyła się prezentacja wszystkich partnerów projektu i tego co powstanie w wyniku jego realizacji. Następnie głos zabierali zaproszeni goście.

W części artystycznej zaprezentowały się dwa zespoły ze Słowacji: chór "ZBOROWCAN" ze Zborowa oraz duet wokalno-instrumentalny Nikola Mihalikova - wokal i Marian Bukovsky - akordeon. Ze strony polskiej wystąpiły: grupa śpiewacza z Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Przemysko-Gorlickiej w Gładyszowie, Dziecięco-Młodzieżowy Regionalny Zespół "Ropioczki" i Regionalny Zespół "Okaryna", obydwa działające przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Teren imprezy wypełniły stoiska wystawienniczo-handlowe, stoiska z warsztatami dla dzieci, a w wydzielonej części terenu w pobliżu sceny - osiem stoisk z pokazami rzemiosła artystycznego, w tym 4 stoiska słowackie (z ceramiką, dekupażem na szkle, wiklinowymi korbaczami i miskami) oraz 4 stoiska z rzemiosłem naszego regionu (maziarstwo z dziegciarstwem, koronka klockowa, łyżkarstwo i wikliniarstwo). Dla najmłodszych uczestników jarmarku pracownicy GOK przeprowadzili konkurs rysunkowy na "Najpiękniejszego Anioła". Restauracja "Gościniec Dworski" zapewniła stoisko z degustacją kulinarną.

Tegoroczny jarmark św. Michała był szczególny nie tylko dla wszystkich partnerów projektu ze względu na inaugurację jego realizacji, ale również dla Gminnego Ośrodka Kultury i dziecięco-młodzieżowego regionalnego zespołu z Ropy, który po raz pierwszy zaprezentował się w nowych strojach regionalnych, zakupionych przy dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury.    

 

  

 

Więcej zdjęć na portalu Gazety Krakowskiej <<KLIKNIJ TUTAJ>>                 Relacja filmowa z przebiegu imprezy <<KLIKNIJ TUTAJ>> 

 

 

Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska