O NAS
NASZA DZIAŁALNOŚĆ
FILIA GOK I ORGANIZACJE

2020-02-23     Damiana, Romana, Romany     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strona główna -> Galeria 2019 -> Parafialne spotkanie opłatkowe w Ropie

21 stycznia, jak co roku zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe z szczególną myślą o najstarszych i chorych mieszkańcach Gminy Ropa.  Parafialny Dzień Chorych odbył się Sali Teatralnej Kościoła M.B.W.W.  

Podczas spotkania wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem, Ksiądz Stanisław Porębski, proboszcz naszej parafii złożył świątecznie życzenia. Spotkaniu towarzyszył występ dzieci z jasełkami, przygotowany przez Panią Janinę Klehr oraz kolędy w wykonaniu młodzieży działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ropie. Wspólne kolędowanie i spotkanie zakończył występ pani Marii Kukuły, jednej z najstarszych mieszkanek wsi Ropa, która zaśpiewała kolędy. Uczestnicy spotkania otrzymali kartki z życzeniami oraz stroiki świąteczne przygotowane przez członków Klubu Seniora działającego przy GOK. Nie zabrakło także akcentów kulinarnych i wspólnego posiłku, który przygotowały Panie Halina Kłapacz i Jadwiga Urzędowska oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy z Ropy.

Trzeba nadmienić, że członkowie Parafialnego oddziału Caritas odwiedzili chorych i starszych, którzy nie mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu ze względu na stan zdrowia, w ich domach. Przekazali oni dary złożone przez naszych mieszkańców na rzecz potrzebujących. Zbiórka artykułów spożywczycch odbywała się w sklepie Lewiatan, a także została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 w Ropie.  

W organizację Parafialnego Dnia Chorych zaangażowało się wiele organizacji i instytucji: Parafia Ropa, Parafialny odział Caritas, KGWiW, Grupa Wolontariacka „Non Profit” działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropie, GOK Ropa, w tym młodzież i dorośli działający przy naszej Instytucji.

Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska