2020-10-20     Ireny, Kleopatry, Witalisa     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Zapraszamy dzieci oraz osoby dorosłe na naukę gry na keyboardzie lub trąbce. Zajęcia poprowadzi nasz instruktor Jakub Cetnarowski. Nauka odbywać się będzie w trybie indywidualnym, w Łosiu - w filii Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie. Program oraz godziny nauczania dopasowane zostaną do uczestnika. Zapraszamy chętne osoby do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ropie, pod nr tel.: 18 353 06 11


Już niebawem ruszamy z kontynuacją zajęć gitarowych, a ponieważ mamy kilka wolnych miejsc w Ropie, zainteresowanych zapraszamy do kontaku pod nr tel 18 353 06 11.
W Łosiu natomiast pragniemy uruchomić nową grupę. Zapraszamy zarówno dzieci jak i osoby dosrosłe, niezależnie od stopnia zaawansowania gry na gitarze. Zajęcia odbywają się w sposób indywidualny i są dopasowane do uczestnika. Serdecznie zapraszamy!!!
Więcej informacji w GOK.

Prezentujemy Państwu kolejną odsłonę filmu z cyklu DIY – zrób to sam. Zapraszamy na film "Bukiet na Matki Boskiej Zielnej".
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej kolejnej produkcji oraz do jej polubienia.
Jednocześnie bardzo dziękujemy pani Barbarze Morańdzie za gościnny udział w filmie.

Narodowe czytanie 2020 „Balladyna” Juliusz Słowacki
Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczna edycja Narodowego Czytania w Gminie Ropa odbyła się w plenerze. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania fragmentu „Balladyny” Juliusza Słowackiego w interpretacji zaproszonych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ropie gości.
Transmisja dostępna na kanale YouTube pod linkiem:

 Tegoroczne obchody "Święta Plonów odbyły się tradycyjnie 15 sierpnia i były zupełnie inne niż to bywało w długoletniej tradycji tego wydarzenia, przede wszystkim bardzo skromne i ze zrozumiałych względów bez imprez towarzyszących.  W obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV- 2 (który niestety, dotarł również na teren naszej gminy), Gminny Ośrodek Kultury w uzgodnieniu z Wójtem Gminy podjął decyzję o organizacji tego wydarzenia, ale właśnie w bardzo skromnym zakresie- bez korowodu dożynkowego, obrzędów z przekazaniem wieńców, występów artystycznych zabawy plenerowej i całej oprawy - ograniczonego do uroczystości w kościele M.B. Wspomożenia Wiernych...

Cała relacja i fotogaleria z uroczystości po kliknięciu w nagłówek wiadomości.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Po przyjęciu bukietów, komisja konkursowa dokonała oceny i wyłoniła laureatów. Protokół z wynikami dostępny jest po kliknięciu w poniższy link:

http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2020/Bukiet_na_Matki_Boskiej_Zielnej/PROTOKOL_-_BUKIET_NA_MATKI_BOSKIEJ_ZIELNEJ_(2).pdf

W sprawie odbioru nagród będziemy kontaktować się telefonicznie.
Z okazji Dożynek Gminnych, przypadających w dniu dzisiejszym, przygotowaliśmy dla Państwa film. Ponieważ w tym roku nie mogliśmy zorganizować tego wydarzenia w takiej formie jak do tej pory, zapragnęliśmy cofnąć się w czasie i troszeczkę powspominać. Chcemy ukazać Pańswu jak uroczystość ta zmieniała się i ewoluowała z pokolenia na pokolenie. Przemierzyliśmy niemal cały miniony wiek, gdyż nasza historia rozpoczyna się już w roku 1925.  

Gorąco zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej retrospekcji, udostępniania i polubienia. Życzymy miłego seansu. Mamy nadzieję, że filmem tym wywołamy tylko miłe i dobre wspomnienia.


LINK DO FILMU: 

https://youtu.be/bKKy0L8h6ug


Prezentujemy Państwu kolejną odsłonę filmu z cyklu DIY – zrób to sam.
Zapraszamy na film "KWIATY Z BIBUŁY do wieńca dożynkowego". Tajniki pracy z bibułą i krepiną zdradzi nam Pani Lucyna Domek.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej kolejnej produkcji oraz do jej polubienia.
Jednocześnie bardzo dziękujemy mieszkańcom naszej Gminy za pomoc i zaangażowanie w wykonaniu wieńca dożynkowego.
A już jutro zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, na której zostanie poświęcony wieniec wykonany w GOK Ropa.

LINK DO FILMU: 

https://www.youtube.com/watch?v=Fik9IE5jn7kZapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie „BUKIET NA MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ”, który odbędzie się z okazji Dożynek Gminnych w dniu 15 sierpnia 2020 r. przy Kościele pw. MBWW w Ropie. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem. Osoby, które będą chciały zgłosić swój bukiet do konkursu prosimy, o ile to możliwe, o wcześniejsze uzupełnienie i dostarczenie w dniu konkursu karty zgłoszeniowej do Organizatora. W przypadku braku możliwości wydrukowania karty w domu, karta zgłoszeniowa będzie dostępna do pobrania u Organizatora w dniu konkursu lub wcześniej w siedzibie GOK.Przedstawiamy Państwu kolejny film naszej produkcji w ramach  projektu "Warsztaty w sieci dla dorosłych i dzieci" w programie "Kultura w sieci", dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Tym razem nagraliśmy film opierający się na lokalnej historii.

 Przedstawiamy Państwu krótki film o żyjącym i tworzącym w Ropie wielkim i wszechstronnie uzdolnionym artyście – Antonim Hyblu i o jego skrzypcach z duszą skrzydlatą. Zapraszamy serdecznie do oglądania.

Dziękujemy Jakubowi Cetnarowskiemu, który poprowadził nas po kartach tej historii oraz Magdalenie Koszyk i Aleksandrze Dudrze za gościnny udział w produkcji.

Szczególne podziękowania kierujemy do Muzeum PTTK w Gorlicach za udostępnienie pomieszczenia do nagrań, artykułów, eksponatów muzealnych oraz cyfrowej fotografii duszy skrzydlatej skrzypiec Antoniego Hybla. Dzięki uprzejmości muzeum, w naszym filmie fotografia ta po raz pierwszy została udostępniona do publicznej wiadomości.

Zapraszamy na film: https://www.youtube.com/watch?v=FlqU7tdTTrg[1] 2 [3]
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska