2020-02-27     Gabrieli, Liwii, Leonarda     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Wójt Gminy Ropa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ropie zapraszają mieszkańców gminy na Spotkanie Noworoczne, które odbędzie się dnia 18 stycznia br. o godzinie 16:00 w hali sportowej w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ropie.

Więcej informacji na plakacie.


Po długim oczekiwaniu na śnieg, zima w końcu zawitała do nas i mimo, że nie jest ona spektakularna to jednak przypomniała nam o zwierzętach zimujących na zewnątrz, w szczególności o ptaszkach bo to one właśnie były tematem przewodnim naszych ostatnich zajęć plastycznych.

Dzieci wykonały z włóczki różne kolorowe ptaszki, a także z papierowych kubeczków domki dla nich. Zajęcia te miały na celu uwrażliwić dzieci na potrzebę opieki i dokarmiania ptaszków w okresie zimowym, które bez naszej pomocy mogą nie przeżyć na mrozie bez jedzenia i schronienia.

Zapraszamy do obejrzenia prac po kliknięciu w link: <fotogaleria>


21 stycznia, jak co roku zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe z szczególną myślą o najstarszych i chorych mieszkańcach Gminy Ropa. Parafialny Dzień Chorych odbył się Sali Teatralnej Kościoła M.B.W.W.  

Zapraszamy na relację z tego wydarzenia (Po kliknięciu w LINK)Spotkanie wigilijne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dla podopiecznych i seniorów z terenu naszej gminy, odbyło się 20 grudnia w świetlicy Urzędu Gminy. Relacja i galeria zdjęć po kliknięciu w nagłówek wiadomości.


Klub Seniora działający przy GOK Ropa przygotował na Parafialny Dzień Chorych Stroiki Bożonarodzeniowe oraz kartki z życzeniami.


Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.

Zdjęcia po kliknięciu w link.Zapraszamy na relację z podsumowanie realizacji projektu Tradycje zielarskie Pogórza i Łemkowszczyzny z Mistrzem Tradycji – Anną Czuchtą oraz film zamieszczony na kanale youtube

LINK DO FILMUMożemy już ubierać nasze choinki, ponieważ zakończyliśmy prace nad ozdobami. Tym razem wykonaliśmy gwiazdki i choineczki – kolejne zawieszki, które będą zdobić nasze drzewka świąteczne. Do ich wykonania potrzebowaliśmy kilka kolorowych wstążek, kawałek tekturki, trochę włóczki i jedlinki oraz nożyczki i klej na gorąco.

To były ostatnie zajęcia w tym roku. W ramach podsumowania zapraszamy gorąco do obejrzenia fotogalerii z całego roku 2019.

Razem z dziećmi życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU, w którym widzimy się już niebawem!!!

Link do fotogalerii:  http://www.gokropa.iaw.pl/pl/108874/0/grudzien_2019.html


W minioną niedzielę (15 grudnia 2019 r.) w Ropie oraz Łosiu odbyły się Kiermasze Bożonarodzeniowe - coroczne akcje organizowane przez GOK, parafie i placówki oświatowe z terenu naszej gminy. Na stoiskach zakupić można było stroiki i ozdoby świąteczne, a także pyszne świąteczne ciasta  oraz pierniki. Dziękujemy współorganizatorom oraz  wszystkim uczestnikom  tegorocznej edycji.


We  środę, 11 grudnia 2019 r., wraz z przedstawicielami naszej gminy oraz uczestnikami  zespołów regionalnych,  wyjechaliśmy do Bukowiańskiego Centrum Kultury „DOM LUDOWY”, aby obejrzeć spektakl pt. „Damy i huzary” (w języku góralskim „Baby i dezertery”), w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej...


W tym tygodniu wspólnie z dziećmi stworzyliśmy aniołki. Do ich zrobienia wykorzystaliśmy płatki kosmetyczne, trochę kolorowej włóczki  i ozdoby, tj. cekiny, koraliki, tasiemki. Z powyższych materiałów powstały śliczne zawieszki, które już za tydzień ozdobią nasze świąteczne choinki.

linkdo pełnej galerii zdjęć poniżej:

http://www.gokropa.iaw.pl/pl/108874/0/grudzien_2019.html[1] 2 [3]
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska