2019-12-14     Alfreda, Izydora, Zoriny     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

W tym  tygodniu rozpoczęliśmy zajęcia plastyczne również w Ropie. Tak więc wtorkowe i środowe spotkania poświęcone zostały malarstwu sztalugowemu. Tematem przewodnim było jesienne drzewo, które dzieci malowały na deseczkach farbami akrylowymi na sztalugach stołowych. W efekcie powstały piękne, kolorowe prace i pomimo, że dzieci malowały ze wzoru, obrazy różnią się od siebie. Każda praca jest inna i wyjątkowa, tak jak nasi mali artyści! 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Pełna fotorelacja po kliknięciu w link:

http://www.gokropa.iaw.pl/pl/108737/0/listopad_2019.html


Konkurs plastyczny "Nasza Straż Pożarna" został rozstrzygnięty. Wyniki dostępne są po kliknięciu w poniższy link:

<<<<<<WYNIKI>>>>>>

LAUREATOM GRATULUJEMY!Bardzo nas cieszy to, że nasze działania i to co robimy dostrzegane jest przez lokalną telewizję. Zapraszamy do obejrzenia podsumowania projektu "Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa - etap II", jakie przygotowała nasza lokalna telewizja Gorlice.tv

https://www.gorlice.tv/wiadomosci/366,podsumowanie-projektu-odkryjmy-potencjal-mieszkancow-gminy-ropa-etap-drugi


Miłośników fotografii informujemy, że można nadal składać prace do jesiennej edycji konkursu fotograficznego "Gmina Ropa w obiektywie - Cztery Pory Roku". Decyzja ta jest wynikiem wydłużenia terminu zgłoszeń poprzedniej edycji, tak więc i teraz przedłużamy czas :-) Informujemy zatem, że na prace konkursowe czekamy do dnia 22 listopada 2019.  Z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości, dzieci wykonały piękne kotyliony z orłem białym. Do wykonania tej pracy potrzebowaliśmy arkusze papieru w kolorze białym i czerwonym oraz kawałki wstążek w tych samych barwach. Do tego klej, nożyczki i odrobinę cierpliwości w wycinaniu kółek o różnej średnicy. Efekty tej pracy widoczne są na zdjęciach J6 listopada miało miejsce podsumowanie realizacji zadania "Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa”. Projekt realizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury w Ropie we współpracy z mieszkańcami gminy. Dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019 Czytaj więcej...


Zapraszamy mieszkańców na Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w dniu 14 listopada 2019 r. (czwartek). Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele pw. MBWW o godzinie 11.00. Więcej informacji na plakacie.


Dziś tworzyliśmy halloweenowe stworki z wykorzystaniem prostych materiałów, które każdy z nas z pewnością znalazłby w swoim domu. Kartonowe rolki (np. po papierze toaletorym), kawałki tekturki, kolorowe sznurki lub włóczka, trochę kleju i wyobraźni – to wszystko czego potrzebujemy do wykonania fantazyjnych potworków.W tym tygodniu dzieci uruchomiły produkcję witraży okiennych, wyklejanych delikatną bibułką, co było nie lada wyzwaniem. Wykonanie pracy wymagało dużego skupienia oraz cierpliwości, jednak nie zniechęciło to uczestników zajęć do pracy. W przeciągu 1,5 h powstało sporo prac, które przedstawiamy Państwu na fotografiach.Gminny Ośrodek Kultury w Ropie zaprasza na podsumowanie działań w inicjatywach lokalnych, które były realizowane w ramach Zadania "Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa-etap drugi".

Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Gminy w Ropie, 6 listopada b.r. o godz. 17.00.
Projekt realizowany przez GOK w Ropie we współpracy z mieszkańcami gminy dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019.


[1] 2 [3] [4] [5]
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska