2020-10-20     Ireny, Kleopatry, Witalisa     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE


W tym roku coroczne Święto Plonów w naszej Gminie odbędzie się jak zawsze 15 sierpnia 2020 r., lecz będzie miało nieco inny charakter. Z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem w naszym regionie oraz konieczności zachowania bezpieczeństwa mieszkańców, ograniczone zostanie do uroczystej Mszy św. z poświęceniem wieńca dożynkowego, bukietów i konkursu organizowanego przez GOK: "Bukiet na Matki Boskiej Zielnej".

Zapraszamy na Mszę św. Prosimy o zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa w związku z Covid-19.

Transmisję Mszy św. będzie także można zobaczyć on-line na stronie Gorlice.tv.
Szczegóły na plakacie.Informujemy, że Święto Maziarzy Łosiańskich zostało odwołane z powodu rozprzestrzeniającego się w naszym powiecie i gminie wirusa COVID-19.


Serdecznie zapraszamy na Święto Maziarzy Łosiańskich, które odbędzie się 9 sierpnia br., na terenie Zagrody Maziarskiej w Łosiu. Rozpoczęcie imprezy o godz. 13.30. Wstęp - 1 zł.

Ważne informacje i szczegóły pod linkiem:

https://muzeum.gorlice.pl/component/ohanah/wito-maziarzy-osiaskich-7?Itemid=Prezentujemy Państwu kolejną odsłonę filmu z cyklu DIY – zrób to sam. Tym razem z panią Marią Zagrajczuk odkrywaliśmy tradycyjne smaki kuchni pogórzańskiej i łemkowskiej. Naszym tematem przewodnim był ser, z którego dawniej przyrządzano gomółki (humiłky – nazwa łemkowska).  Dziś prawdopodobnie nazwa ta jest znana tylko starszemu pokoleniu, dlatego też chcieliśmy przybliżyć Państwu tę smaczną potrawę, będącą świetną przekąską lub dodatkiem do innych dań. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej kolejnej produkcji oraz do jej polubienia.

Serdecznie dziękujemy paniom: Marii Zagrajczuk i Annie Czuchcie za współpracę oraz udział w nagraniu.

LINK DO FILMU: https://www.youtube.com/watch?v=RegyrLjgDjw 


Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z Gminnych obchodów Narodowego Święte Niepodległości współorganizowanych przez GOK, Szkołę Podstawową nr 1 w Ropie im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz Parafię w Ropie. Dostęp do galerii po kliknięciu w nagłówek wiadomości.


[1] [2] 3
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska