2021-01-15     Arnolda, Dory, Pawła     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Zapraszamy na 3 odcinek z naszej świątecznej serii OZDOBY ŚWIĄTECZNE. Tym razem przedstawiamy jak na szydełku wykonać piękne serduszko na choinkę ❤️🎄

LINK DO FILMU NA FACEBOOKU: Facebook

LINK DO FILMU NA YOUTUBIE: 3. SZYDEŁKOWE SERCE NA CHOINKĘ - YouTubeCo roku od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury w Ropie w okolicy Świąt współorganizował wydarzenia związane z tym okresem. Wspólnie ze szkołami organizowaliśmy Kiermasz Bożonarodzeniowy, a razem z parafią w Ropie oraz odziałem Caritas spotkanie opłatkowe dla osób starszych i chorych.

W tym roku, z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju, wydarzenia te niestety się nie odbędą. Mimo to nadal jest to czas, który należy przeżywać w sposób szczególny, w radosnym oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, tym bardziej pamiętając o potrzebujących osobach starszych i niepełnosprawnych.

Dlatego chcemy Państwa zaangażować w Akcję: Gwiazdka z sercem dla seniora. W czasie epidemii powinniśmy pokazać osobom starszym, że o nich pamiętamy, przekazując im drobne, płynące z serca upominki.

Ogłaszamy zbiórkę ozdobnych serc i gwiazd wykonanych w rękodzielniczy sposób z różnych materiałów. Mogą to być pierniczki w kształcie gwiazdek i serc, serca z włóczki, czy z masy solnej, stroiki w tych kształtach. Czekamy na Państwa kreatywność i zaangażowanie.

Drobny gest, a znaczy tak wiele! Zapraszamy do włączenia się w akcję.OZDOBY ŚWIĄTECZNE Z SERII DIY - ZRÓB TO SAM ODCINEK 2 - ŚWIĄTECZNY LAMPION DLA DZIECI

Obejrzyj filmik, który przygotowaliśmy i razem z nami, krok po kroku, zrób swój własny, niepowtarzalny lampion, który ozdobi i rozświetli wnętrze Twojego pokoju, a także nada mu klimat Świąt Bożego Narodzenia!

Link do filmu Facebook: Facebook

Link do filmu Youtube: https://youtu.be/FcuPpIxdhPY

Szablon oczu do pobrania: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2020/SZABLONY_DO_KREATYWNYCH_TUTORIALI_DLA_NAJMLODSZYCH/OCZY.pdf


OZDOBY ŚWIĄTECZNE Z SERII DIY - ZRÓB TO SAM

Zapraszamy dzieci na I odcinek. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj przedstawiamy krótki tutorial jak wykonać świąteczną skarpetę. Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w naszych warszatatach online oraz do pochwalenia się swoimi pracami. Zdjęcia wykonanych skarpet możecie zamieszczać w komentarzach pod filmem na naszym profilu na Facebooku.

Życzymy Wam dobrej zabawy!

LINK DO FILMU NA FB: Facebook

LINK DO FILMU NA YUOTUBE: ŚWIĄTECZNA SKARPETA - YouTube

Szablony do pobrania po kliknięciu w link: http://img.iap.pl/.../SZABLONY.../SKARPETA_Z_RENIFEREM.pdf 


Ponieważ nie możemy spotykać się stacjonarnie, specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy kilka filmików z pomysłami na ozdoby i dekoracje świąteczne, które będziemy wyświetlać w grudniu w okresie przedświątecznym.

Już dziś zapraszamy na 1 odcinek z cyklu OZDOBY ŚWIĄTECZNE DIY-ZRÓB TO SAM, w którym pokażemy Wam jak samodzielnie wykonać świąteczną skarpetę.


Przypominamy, że nasze wydania biuletynu „RAZEM” udostępniamy Państwu również w wersji elektronicznej na naszej stronie, w zakładce O NAS – RAZEM BIULETYN INFORMACYJNY GMINY ROPA.

Zachęcamy do czytania najnowszego numeru 2/2020 (5), który ukazał się w I połowie miesiąca. Biuletyn dostępny po kliknięciu w link: RAZEM_2-2020_(5).pdf (iap.pl)


Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż i z tej okazji przygotowaliśmy konkurs! Dla kogo??? Dla wszystkich osób zamieszkałych na terenie naszej gminy! Dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Przedmiotem konkursu jest wykonanie najładniejszej bombki choinkowej według własnego pomysłu. Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

KLIKNIJ W LINK http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2020/KONKURS_BOMBKA_CHOINKOWA/PLAKAT,_REGULAMIN_KONKURSU,_KARTA_ZGLOSZENIOWA(1).pdf


11 listopada - Święto Niepodległości, dzień szczególny dla naszej Ojczyzny. Rzeczpospolita Polska w 1918 r. odzyskała swą wolność po 123 latach zaborów. Z tej okazji zapraszamy na krótki film zrealizowany przez GOK "Droga do niepodległości - miejsca pamięci w gminie Ropa".  www.facebook.com/gokropa/videos/1049566288894040

Zapraszamy do oglądania transmisji mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00 na kanale YouTube Parafii Ropa. 


Podczas ostatnich zajęć plastycznych dzieci wykonywały halloweenową ozdobę, na którą składała się: miotła z patyka i sizalu, kasztanowe nietoperze, tiulowe duszki oraz dynie z papieru. Wszystko to połączone ze sobą bezbarwną żyłką dało efekt fantazyjnej girlandy do zawieszenia na ścianie.


Ten rok, tak inny od poprzednich powoduje, że rzeczy ważne powinny być jeszcze ważniejsze. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W te dni udajemy się na groby naszych bliskich. Pamiętajmy też o tych, na których groby nikt nie dotrze.

Wzorem ubiegłych lat wraz z Klubem Seniora zatroszczyliśmy się o Cmentarz Wojskowy z okresu I Wojny Światowej wykonując wiązanki na krzyże upamiętniające poległych w trakcie walk na naszych terenach.


[1] [2] 3 [4]
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska