2019-12-12     Ady, Aleksandra, Dagmary     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Letnia edycja konkursu została rozstrzygnięta! Wyniki dostępne są po kliknięciu w nagłówek wiadomości. Laureatom gratulujemy!!!


W dzień Edukacji Narodowej, 14 października b.r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łosiu odbył się Konkurs Literacki „Na najciekawszą charakteryzację ulubionego bohatera literackiego” w ramach Inicjatywy „Podróżujemy w głąb książki”.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z Konkursu. Szczegóły po kliknięciu w link


Zmieniające kolor liście oraz leżące pod nogami dary natury zachęcają do tworzenia jesiennych dekoracji, które można wykonać w łatwy i szybki sposób. Na ostatnich zajęciach dzieci tworzyły ozdobne lampioniki z wykorzystaniem słoiczków, wypełnionych i zdobionych właśnie naturalnymi darami jesieni. Ale nie była to jedyna rzecz wykonana podczas pierwszych październikowych warsztatów plastycznych. Powstały również sympatyczne jeżyki z własnoręcznie wykonanych włóczkowych pomponików i doklejanych do nich elementów (pyszczka, oczek, noska, wąsików oraz kokardki). 

Efekty prac dzieci są imponujące J Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.


Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów w ramach inicjatywy "Igłą, nitką i szydełkiem..." realizowanych w GOK Ropa przez Entuzjastki rękodzieła.

Inicjatywa realizowana w ramach zadania „Odkryjmy potencjał mieszkańców Gminy Ropa” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019


Kolejna edycja Jarmarku Świętego Michała odbyła się 29 września b.r. na terenie Dworu w Ropie. Relacja z przebiegu tego wydarzenia i fotogaleria po kliknięciu w nagłówek wiadomości.
Zapraszamy na relację z warsztatów prowadzonych przez Panią Lucynę Domek w ramach zadania „Odkryjmy potencjał mieszkańców Gminy Ropa”.

Zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019ZAPRASZAMY NA WYSTĘP DZIECIĘCO - MŁODZIEŻOWEGO ZESPOŁU REGIONALNEGO ROPIOCZKI, DZIAŁAJĄCEGO PRZY GOK W ROPIE, KTÓRY ZAPREZENTUJE SIĘ W NOWYCH STROJACH PODCZAS JARMARKU ŚW. MICHAŁA W ROPIE W DNIU 29.09.2019 O GODZ. 15.00

Zakup strojów został dokonany w ramach zadania "Integracja przez kulturę -dziedzictwo kulturowe Pogórza" realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Ropie. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego  Centrum Kultury w ramach programu "EtnoPolska 2019".


Zapraszamy do galerii zdjęć z kermeszu, który odbył się 21 września (kliknij w nagłówek wiadomości)


Zespół Regionalny OKARYNA pożegnał lato, spotykając się nad jeziorem Klimkówka. W ostatnie słoneczne dni kalendarzowego lata, wspólnie spędzili czas nad wodą, gdzie piekli kiełbaski i pływali na rowerkach wodnych.

Pragniemy podziękować przy tej okazji bosman Stanicy Wodnej w Klimkówce - Pani Natalii Grzywacz, która osobiście zadbała o bezpieczeństwo uczestników w trakcie ich pobytu nad jeziorem. 


[1] [2] [3] 4 [5]
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska