2021-01-25     Miłosza, Pawła, Tatiany     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż i z tej okazji przygotowaliśmy konkurs! Dla kogo??? Dla wszystkich osób zamieszkałych na terenie naszej gminy! Dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Przedmiotem konkursu jest wykonanie najładniejszej bombki choinkowej według własnego pomysłu. Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

KLIKNIJ W LINK http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2020/KONKURS_BOMBKA_CHOINKOWA/PLAKAT,_REGULAMIN_KONKURSU,_KARTA_ZGLOSZENIOWA(1).pdf


11 listopada - Święto Niepodległości, dzień szczególny dla naszej Ojczyzny. Rzeczpospolita Polska w 1918 r. odzyskała swą wolność po 123 latach zaborów. Z tej okazji zapraszamy na krótki film zrealizowany przez GOK "Droga do niepodległości - miejsca pamięci w gminie Ropa".  www.facebook.com/gokropa/videos/1049566288894040

Zapraszamy do oglądania transmisji mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00 na kanale YouTube Parafii Ropa. 


Podczas ostatnich zajęć plastycznych dzieci wykonywały halloweenową ozdobę, na którą składała się: miotła z patyka i sizalu, kasztanowe nietoperze, tiulowe duszki oraz dynie z papieru. Wszystko to połączone ze sobą bezbarwną żyłką dało efekt fantazyjnej girlandy do zawieszenia na ścianie.


Ten rok, tak inny od poprzednich powoduje, że rzeczy ważne powinny być jeszcze ważniejsze. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W te dni udajemy się na groby naszych bliskich. Pamiętajmy też o tych, na których groby nikt nie dotrze.

Wzorem ubiegłych lat wraz z Klubem Seniora zatroszczyliśmy się o Cmentarz Wojskowy z okresu I Wojny Światowej wykonując wiązanki na krzyże upamiętniające poległych w trakcie walk na naszych terenach.


Z Paniami w Klubie Seniora wprowadzaliśmy nieco jesiennych kolorów do naszych domów. Spotykając się w mniejszych grupach robiłyśmy jesienne, kolorowe liście w modnej obecnie metodzie makramy rozczesywanej.Cieszymy się wciąż piękną jesienią.
Efekty po kliknięciu w link.


Przedstawiamy Państwu kolejny film naszej produkcji w ramach  projektu "Warsztaty w sieci dla dorosłych i dzieci" w programie "Kultura w sieci", dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Tym razem nagraliśmy film opierający się na lokalnej historii.

 Przedstawiamy Państwu krótki film o żyjącym i tworzącym w Ropie wielkim i wszechstronnie uzdolnionym artyście – Antonim Hyblu i o jego skrzypcach z duszą skrzydlatą. Zapraszamy serdecznie do oglądania.

Dziękujemy Jakubowi Cetnarowskiemu, który poprowadził nas po kartach tej historii oraz Magdalenie Koszyk i Aleksandrze Dudrze za gościnny udział w produkcji.

Szczególne podziękowania kierujemy do Muzeum PTTK w Gorlicach za udostępnienie pomieszczenia do nagrań, artykułów, eksponatów muzealnych oraz cyfrowej fotografii duszy skrzydlatej skrzypiec Antoniego Hybla. Dzięki uprzejmości muzeum, w naszym filmie fotografia ta po raz pierwszy została udostępniona do publicznej wiadomości.

Zapraszamy na film: https://www.youtube.com/watch?v=FlqU7tdTTrgPrezentujemy Państwu kolejną odsłonę filmu z cyklu DIY – zrób to sam. Tym razem z panią Marią Zagrajczuk odkrywaliśmy tradycyjne smaki kuchni pogórzańskiej i łemkowskiej. Naszym tematem przewodnim był ser, z którego dawniej przyrządzano gomółki (humiłky – nazwa łemkowska).  Dziś prawdopodobnie nazwa ta jest znana tylko starszemu pokoleniu, dlatego też chcieliśmy przybliżyć Państwu tę smaczną potrawę, będącą świetną przekąską lub dodatkiem do innych dań. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej kolejnej produkcji oraz do jej polubienia.

Serdecznie dziękujemy paniom: Marii Zagrajczuk i Annie Czuchcie za współpracę oraz udział w nagraniu.

LINK DO FILMU: https://www.youtube.com/watch?v=RegyrLjgDjw 


Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z Gminnych obchodów Narodowego Święte Niepodległości współorganizowanych przez GOK, Szkołę Podstawową nr 1 w Ropie im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz Parafię w Ropie. Dostęp do galerii po kliknięciu w nagłówek wiadomości.


[1] [2] [3] 4
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska