2020-01-17     Antoniego, Henryki, Mariana     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

W tym tygodniu dzieci uruchomiły produkcję witraży okiennych, wyklejanych delikatną bibułką, co było nie lada wyzwaniem. Wykonanie pracy wymagało dużego skupienia oraz cierpliwości, jednak nie zniechęciło to uczestników zajęć do pracy. W przeciągu 1,5 h powstało sporo prac, które przedstawiamy Państwu na fotografiach.Gminny Ośrodek Kultury w Ropie zaprasza na podsumowanie działań w inicjatywach lokalnych, które były realizowane w ramach Zadania "Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa-etap drugi".

Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Gminy w Ropie, 6 listopada b.r. o godz. 17.00.
Projekt realizowany przez GOK w Ropie we współpracy z mieszkańcami gminy dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019.


Zapraszamy na relację z wydarzenia, dostępną po kliknięciu w poniższy link:

http://www.gokropa.iaw.pl/pl/108703/0/50_i_60-lecie_pozycia_malzenskiego.htmlSpotkanie odbyło się 22 października br. Zorganizowane zostało przez Radę Rodziców Gminnego Przedszkola w Ropie w ramach inicjatywy lokalnej zgłoszonyej do projektu pt. "Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa" realizowanego przez GOK i dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019. Nazwa inicjatywy: "Razem się spotkajmy, lepiej się poznajmy. Szczegóły i fotorelacja po kliknięciu w nagłówek wiadomości


Seniorzy z Gminy Ropa zapraszają na przedstawienie teatralne pt. „MICHAŁOWY PAMIĘTNIK”. Przedstawione zostaną scenki z życia mieszkańców wsi w latach 30 – stych XX wieku. Spektakl odbędzie się 27 października 2019r. o godzinie 16.00 w sali teatralnej Kościoła pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.


Decoupage, czyli zdobienie serwetkowe przedmiotów drewnianych to sztuka trudna choć piękna, którą na zajęciach przekazują młodym Entuzjastki Rękodzieła w ramach Inicjatywy „Igłą, nitką i szydełkiem zróbmy kolczyk i torebkę”.


Zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019

WIĘCEJ INFORMACJI PO KLIKNIĘCIU W LINK


W piątek, 18 października do Łosia zawitał Pan Wiesław Drabik, pisarz, ilustrator i autor wielu bajek.

Dzieci uczestniczące w spotkaniu realizowanym w ramach inicjatywy "Podróżujemy w głąb książki" mogły dowiedzieć się wielu historii związanych z tworzeniem bajek oraz poznać książki napisane przez Pana Drabika.

Spotkanie realizowane było w ramach zadania „Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa – etap drugi” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

Więcej Informacji po kliknięciu w link.


Inicjatywa „Od nas dla Was, bo razem możemy więcej” wraz z akcją charytatywną  miała swój finał 20 października b.r. Piękna, jesienna pogoda sprzyjała wystawie i pokazowi tego, co wspólnie wykonali rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie. A było co oglądać i podziwiać.

Inicjatywa realizowana w zadaniu „Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa – etap drugi” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019.


Więcej o Wystawie i Kiermaszu po kliknięciu w link.


Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z Gminnych obchodów Narodowego Święte Niepodległości współorganizowanych przez GOK, Szkołę Podstawową nr 1 w Ropie im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz Parafię w Ropie. Dostęp do galerii po kliknięciu w nagłówek wiadomości.


[1] [2] [3] 4
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska