2020-02-16     Danuty, Daniela, Juliany     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strona główna -> Aktualności

Na ostatnich zajęciach plastycznych wyrosły nam śliczne różane drzewka, które będą nie tylko ozdobą domowych pomieszczeń, ale być może przyniosą nam również trochę szczęścia… 

<GALERIA ZDJĘĆ>


Kolorowe krawaty zdominowały ostatnie zajęcia, ponieważ to one były tematem przewodnim naszych spotkań w Łosiu i Ropie, na których przygotowywaliśmy upominki dla naszych Dziadków z okazji ich święta. Koniec końców gotowe krawaty zawisły na wieszakach, ale nie w szafie lecz na kartkach okolicznościowych. Oprócz kartek powstały również zabawne krawaty do zawieszenia na szyi, które w Dniu Dziadka nie tylko ozdobią swetry i koszule naszych dziadków, ale także wywołają uśmiechy na ich twarzach J


Pierwszy tydzień ferii minął w bardzo szybkim tempie, ale to dlatego, że nie mogliśmy narzekać na nudę.  Zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży od początku ferii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Od poniedziałku do piątku  zeszłego tygodnia w naszych zajęciach udział wzięło łącznie 165 Uczestników. Wszystkie zajęcia odbyły się zgodnie z rozkładem podanym na plakacie.

W poniedziałek wyświetliliśmy dzieciom piękny film przygodowy pt. „Bella i Sebastian”, w którym w poruszający sposób reżyser przedstawił historię przyjaźni młodego chłopca z psem o imieniu Bella.

We wtorek i środę rozpoczęliśmy prace plastyczne - ramki na zdjęcia ozdabiane techniką quilling oraz poznaliśmy podstawy  tworzenia orgiami 3d. Dzieci nauczyły się składać moduły, z których na najbliższych zajęciach będziemy składać model pingwinka. Ramki na zdjęcia także okazały się pracą czasochłonną, dlatego też w tym tygodniu i ten temat będzie kontynuowany.

Pod koniec ferii powstanie nie tylko pingwinek i ramka na zdjęcie, ale również niedźwiadek- filcowa Przytulanka uszyta własnoręcznie przez dzieci. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy pracę i nasze misie są już w trakcie wyszywania.

We czwartek odwiedziliśmy Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Spotkanie zatytułowane „Co ma piernik do wiatraka” miało na celu głównie bliższe poznanie zbóż uprawianych dawniej na wsi i sposobów ich przetwarzania. Jak wiadomo do mielenia zboża wówczas wykorzystywano wiatraki i takie też modele wiatraczków ze sklejki dzieci za pomocą flamastrów i kredek ozdabiały własnoręcznie na warsztatach. Pod koniec spotkania czekał na nas poczęstunek – kiełbaska z grilla i gorąca herbata.

A dziś rozpoczynamy kolejny i równie ekscytujący tydzień ferii. Przed nami: zajęcia sportowe, wyjazd do Kina Kolory na film pt. „Śnieżka i fantastyczna siódemka”, a także trzy spotkania tematyczne, na których będziemy dokańczać nasze jeszcze niedokończone  prace manualne.

Zapraszamy do oglądania poniższej galerii fotograficznej, którą będziemy uzupełniać o kolejne zdjęcia.

<<<GALERIA FOTOGRAFICZNA>>>


Małopolska Organizacja Turystyczna i Gminny Ośrodek Kultury w byli organizatorami wspólnego kolędowania i przekazywanie tradycji trzech religii związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia. Wydarzenie miało miejsce w Oficynie Dworskiej w Ropie i odbylo się 24 stycznia br. Więcej informacji ........


Zapraszamy do przeczytania relacji ze Spotkania Noworocznego, które miało miejsce 18 stycznia w Ropie oraz do obejrzenia fotogalerii zdjęć.

Relacja po kliknięciu w LINKZapraszamy dzieci oraz młodzież na zajęcia feryjne, organizowane przez GOK. Zajęcia odbywać się będą w Ropie oraz Łosiu.

W programie:

- wyjazdy rekreacyjne: do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku oraz do kina KOLORY w Gorlicach - szczegółowe informacje ukażą się na odrębnych plakatach,

- zajęcia plastyczne,

- origami modułowe 3d,

- szycie filcowych zabawek,

- zajęcia sportowe.

SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE (po kliknięciu w nagłówek wiadomośći)

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!


Komisja konkursowa dokonała oceny prac edycji jesiennej, a także wybrała ZDJĘCIE ROKU konkursu fotograficznego "Gmina Ropa w obiektywie - Cztery Pory Roku".

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy do zapoznania się z niniejszym Protokołem:

<<<PROTOKÓŁ EDYCJA JESIENNA + ZDJĘCIE ROKU>>>

INFORMUJEMY RÓWNIEŻ, ŻE W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ (18.01.2020 R.),
PODCZAS SPOTKANIA NOWOROCZNEGO
BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ PRACE LAUREATÓW 
WSZYSTKICH EDYCJI KONKURSU.

SPOTKANIE ROZPOCZYNA SIĘ O GODZINIE 16:00
W HALI SPORTOWEJ W ROPIE.

ZAPRASZAMY!!!


Skansen Wsi Pogórzańskiej  
w Szymbarku zaprasza grupy zorganizowane na ferie zimowe. 
W programie warsztaty w dwóch blokach tematycznych:

1.     "Zapusty, zapusty – karnawał na ludowo"

2.     Co ma piernik do wiatraka"

W programie spotkań pogadanki, warsztaty plastyczne dla dzieci oraz poczęstunek (kiełbasa z ogniska i gorąca herbata).

Więcej informacji na plakacie. 


Termin: 13.01- 23.02.2020, godz. 9.00 - 13.00
Czas trwania zajęć: ok 1,5 h
Koszt: 10 zł/os.
Przyjmujemy grupy zorganizowane do 25 osób
Zgłoszenia telefoniczne lub mailowe:
18 351 10 18; skansen.szymbark@gmail.com


W przyszłym tygodniu przypada święto naszych Babć i Dziadków. W związku z tym, na ostatnich zajęciach, dzieci wykonały igielniki, które będą doskonałym upominkiem dla naszych babć. Igielniki te służyć będą do przechowywania igieł oraz innych krawieckich bibelotów. W przyszłym tygodniu planujemy wykonać upominki dla dziadków.

Fotogaleria po kliknięciu w link:

http://www.gokropa.iaw.pl/pl/109005/0/styczen_2020.htmlWójt Gminy Ropa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ropie zapraszają mieszkańców gminy na Spotkanie Noworoczne, które odbędzie się dnia 18 stycznia br. o godzinie 16:00 w hali sportowej w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ropie.

Więcej informacji na plakacie.


1 [2] [3]
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska