2020-04-08     Amadeusza, Cezaryny, Juliany     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strona główna -> Aktualności

Ogłaszamy kolejny konkurs wielkanocny! Tym razem na dekorację świąteczną J Wszelkie informacje dostępne są po kliknięciu w nagłówek niniejszej wiadomości. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu, a także zachęcamy wszystkich gorąco do udziału!Protokół z wynikami dostępny pod linkiem:

http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2020/KONKURS_WIELKANOCNY_E-KARTKA/PROTOKOL_konkursu.pdf

Z laureatami będziemy kontaktować się telefonicznie po świętach w sprawie odbioru nagród.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za liczny udział. Zwycięzcom gratulujemy!


7 dni zabawy i 7 wyzwań, które pomogły zwalczyć domową nudę, a wszystko to na naszej stronie facebookowej!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WŁĄCZENIE SIĘ W ZABAWĘ I WSPANIAŁE POMYSŁY.
A dla najbardziej aktywnych, którzy wzięli udział w naszej akcji, przewidzieliśmy małą niespodziankę zachęcającą do wspólnych zbaw w czasie wolny w domu.


W  fotogalerii  możesz zobaczyć jakimi pomysłami i jaką kreatywnością wykazali się nasi aktywni  uczestnicy zabawy.Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury.

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie będzie ZAMKNIĘTY w dniach od 25 marca 2020r. do odwołania.

Tym samym informujemy, że w tym okresie GOK odwołuje wszelkie planowane zajęcia i wydarzenia (w tym XXII Konkurs Palm Wielkanocnych) oraz nie będzie świadczył żadnych usług. O zmianach będziemy informowali na bieżąco na stronie GOK. 

Wszelkie inne sprawy można załatwić telefonicznie (nr 668-430-925) oraz drogą e-mailową (gokropa@wp.pl).

ZAPRASZAMY DO WŁACZENIA SIĘ W INTERNETOWY KONKURS NA E-KARTKĘ WIELKANOCNĄ I „AKCJĘ AKTYWACJĘ” NA FACEBOOKOWYM PROFILU GOK.


AKCJA AKTYWACJA – ZABIJAMY DOMOWĄ NUDĘ

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Czas kwarantanny, to czas spędzony w domu. Każdy z nas wie, że brak zajęcia powoduje zwyczajną nudę i odrętwienie. Jednak nie dajmy się zwariować! Przed nami z pewnością trudny czas, ale możemy spróbować sprawić, by stał się on czasem aktywnym i choć trochę mijał szybciej. Chcemy Was rozbawić i dodać szczyptę humoru do tej naszej nowej rzeczywistości.


Pragniemy włączyć do zabawy wszystkich bez wyjątku, zarówno dzieci jak i dorosłych, a nasza zabawa polegać będzie na pewnych zadaniach do wykonania. Co nam się przyda? Na pewno wyobraźnia i kreatywność, może również pewne umiejętności J

Więcej szczegółów po kliknięciu w nagłówek wiadomości...Zapraszamy dzieci oraz młodzież z terenu gminy Ropa do udziału w konkursie plastycznym na e-kartkę wielkanocną!

Wystarczy namalować kartkę wielkanocną w programie Paint lub w innym programie graficznym i przesłać ją nam wraz z podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego zgodą uczestnictwa na adres e-mailowy: gokropa@wp.pl

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW PO KLIKNIĘCIU W NAGŁÓWEK WIADOMOŚCI!


Gminny Ośrodek Kultury w Ropie otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Haft i koronki wsi Beskidu Niskiego z Mistrzem Tradycji”.

Bardzo cieszymy się, że projekt ten został wysoko oceniony przez Ministerstwo a zaplanowane w nim warsztaty z haftu i koronki będą zrealizowane w GOK Ropa. 


10 marca z okazji Dnia Kobiet zorganizowaliśmy dla Pań, które angażują się w działalność kulturalną i współpracują z GOK wyjazd do kina oraz wizytę w Skansenie „Magdalena”. Mieliśmy okazję zobaczyć wspaniały film „Maudie”, który opowiadał o losach i życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Po seansie zwiedziliśmy Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena”, po którym oprowadził nas Pan Kazimierz Dudek, długoletni pracownik Kopalni na Magdalenie. Wyjazd zakończył skromny poczęstunek dla Pań.

Galeria zdjęć z wyjazdu po kliknięciu w nagłówek wiadomości.


Szanowni Państwo,
ze względu na obwieszczenie Prezesa Rady Ministrów o konieczności zawieszenia działalności instytucji kultury, w związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury w Ropie będzie ZAMKNIĘTY w dniach 12-25 marca 2020 roku.

Tym samym informujemy, że w tym okresie GOK odwołuje wszelkie planowane zajęcia i wydarzenia oraz nie będzie świadczył żadnych usług.

Wszelkie inne sprawy można załatwić telefonicznie (nr 668-430-925) oraz drogą e-mailową (gokropa@wp.pl) w godzinach pracy GOK (8:00-16:00)


Kolejne prace wykonane! Tematyka troszkę podobna do ostatniej, ale tylko z pozoru, ponieważ w tym tygodniu powstały szmaciane laleczki uszyte własnoręcznie od podstaw przez uczestników zajęć plastycznych. Do wykonania tych prac wykorzystaliśmy podobne materiały jak poprzednim razem, tj.: kolorowe i wzorzyste kawałki tkanin, włóczkę na włosy, a także dodatki w postaci wstążek, koronek, guziczków, itp. Dodatkowo potrzebne nam były igły i nici oraz wata do wypełnienia. Tym razem kleju użyliśmy tylko i wyłącznie do przyklejenia czarnych półperełek, które posłużyły za oczka naszym szmaciankom. Prace uczestników zostały dodane do galerii, tak więc zapraszamy do ich obejrzenia J

ó Przekierowanie do galerii zdjęć nastąpi po kliknięciu w nagłówek powyższej wiadomości.


1 [2] [3]
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska