2020-10-20     Ireny, Kleopatry, Witalisa     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strona główna -> Aktualności

Polską, złotą jesień powitaliśmy z Klubem Seniora w Uściu Gorlickim w Rodzinnym Ogrodzie Mazurówka. Zwiedziliśmy także Cerkiew w Kwiatoniu.

Zapraszamy na relację po kliknięciu w link.


W Klubie Seniora dajemy drugie życie najzwyklejszym wieszakom na ubrania.
Panie według własnych pomysłów, pod okiem instruktora, ozdabiają je w technice decoupage.

Zapraszamy do fotogalerii po kliknięciu w link.


Przed nami ostatnia odsłona filmowa w projekcie „Warsztaty w sieci dla dorosłych i dzieci” o lokalnych tradycjach, historii i kulturze naszej gminy.

Dziś z okazji uroczystości św. Michała Archanioła w naszej parafii zapraszamy Państwa do oglądania filmu, który przybliży nam historię organów z Kościoła Michała Archanioła oraz budowę organów w Kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ropie.

Już od kilku lat w naszej miejscowości w tym dniu odbywał się Jarmark na Św. Michała. W tym roku sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na realizację tego wydarzenia. Dlatego też zrodził się pomysł na upamiętnienie tego dnia w nieco inny, tym razem filmowy sposób. Myślimy, że niejeden z nas przypomni sobie uroczystości w Kościele Św. Michała, któremu towarzyszyły dźwięki organów Braci Rieger.

Informacje o organach przekaże nam Jakub Cetnarowski, któremu dziękujemy za współpracę przy realizacji tego nagrania.  Podziękowania składamy również księdzu proboszczowi Stanisławowi Porębskiemu za udostępnienie i możliwość realizacji filmu we wnętrzach Kościołów w Ropie.

Projekt został dofinansowany w programie „Kultura w  sieci” Narodowego Centrum Kultury.

LINK DO FILMU:
https://youtu.be/R3zJ3fVIaLU


Zapraszamy na relacje z letnich spotkań w ramach projektu "Haft i koronki wsi Beskidu Niskiego z Mistrzem Tradycji".

Projekt dofinasowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


W sobotę 18 września do Łosia przybył Wojciech Wiśniewski Taki Myk oraz Ligia Jaszczewska z Fundacji ARTica. Powstało wiele ciekawych dzieł.

A o tym dowiecie się z relacji po kliknięciu w link powyżej


Przedstawiamy Państwu kolejny film z naszego cyklu DIY-zrób to sam. Tym razem powracamy do tematyki kulinarnej.
Podziękowania kierujemy do pani Marii Zagrajczuk, która po raz kolejny zdradza nam swoje przepisy na tradycyjne potrawy kuchni pogórzańskiej oraz panu Tobiaszowi Pokrzykowi za udostępnienie pomieszczenia w oficynie dworskiej w Ropie do realizacji nagrania.
Zapraszamy na film pt. "JAK PRZYRZĄDZIĆ PROŁZIAKI".
Link do filmu:

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia plastyczne, które będą prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury w Ropie w okresie roku szkolnego 2020/2021.
Zajęcia rozpoczną się w październiku i będą odbywać się we środy, w godzinach 14:00-15:30.
Zapraszamy do zapisów pod nr tel. 18 353 06 11
Zajęcia odpłatne 20,00zł/mc. Ilość miejsc ograniczona.

MASA SOLNA – niezwykle prosta do samodzielnego wykonania masa plastyczna składająca się z mąki, soli oraz wody. Na pierwszych zajęciach dzieci poznały przepis oraz nauczyły się wyrabiać takie ciasto, bo jak się okazało większość z nich po raz pierwszy miała styczność z masą solną. Kiedy masa była gotowa, można było formować, lepić lub wycinać z foremek konkretne kształty i elementy. Powstało wiele figurek i płaskorzeźb. Po tych pierwszych zajęciach z masą solną pozostawiliśmy nasze prace do wyschnięcia, aby za tydzień do nich powrócić i wymalować je kolorowymi farbami akrylowymi.  

Pełna galeria zdjęć z wakacyjnych zajęć plastycznych po kliknięciu w nagłówek wiadomości.


Gimnastyka słowiańska z Natalią Pastor!
Już wkrótce w Łosiu rozpoczną się zajęcia z gimnastyki słowiańskiej, dedykowanej kobietom ze względu na wpływ ćwiczeń na ich układ hormonalny. Gimnastyka słowiańska to dwadzieścia siedem ćwiczeń odnalezionych i zebranych na ziemiach białoruskich w latach 90-tych XX wieku.
Więcej informacji na plakacie. Zapraszamy do zapisów!
Tel.: 18 353 06 11
"Witam,
od najmłodszych lat pracuję ze swoim ciałem, najpierw w szkole baletowej, potem jako zawodowa tancerka w balecie teatru muzycznego, a obecnie jako instruktorka gimnastyki słowiańskiej. Z pasji do świadomej pracy z ciałem dzielę się moim doświadczeniem z innymi kobietami.
O zajęciach bardziej hasłowo:
- korekcja wad postawy
- uwolnienie od napięć
- wzmocnienie odporności
- rozluźnienie, rozciągnięcie całego ciała
- pobudzenie przepływu limfy
- prewencja raka piersi
- wyciszenie i relaks
- świadomość ciała
Pozdrawiam, Natalia Pastor"

Zapraszamy dzieci i młodzież z klas podstawowych I-IV oraz V-VIII na warsztaty pt. "SZTUKA NIE-SZABLONOWA", które odbędą się w sobotę 19 września 2020 r. w filii GOK w Łosiu (budynek remizy OSP - I piętro). Szczegółowe informacje znajdują się na załączonych plakatach (po kliknięciu w nagłówek wiadomości). Zachęcamy serdecznie do zapisów. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


1 [2] [3]
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska