2019-07-16     Eustachego, Mariki, Mirelli     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Projekt "Z naturą za pan brat" - informacja o uzyskaniu dofinasowania

Miło nam poinformować, że GOK w Ropie jest wśród 50 organizacji, które otrzymały dofinansowanie z Fundacji BGK na projekt pt. „Z NATURĄ ZA PAN BRAT”.

Sczegóły o projekcie po kliknięciu w link


Celem projektu „Z NATURĄ ZA PAN BRAT” jest budzenie od najmłodszych lat zainteresowania przyrodą oraz kształtowanie w uczestnikach postaw proekologicznych, wrażliwości  i szacunku dla przyrody.

Cele te realizowane będą przez ciekawe warsztaty oraz wycieczki dla dzieci w wieku 4-7 lat uczęszczających do placówek przedszkolnych z terenu gminy Ropa oraz ich rodziców. W ramach projektu odbędzie się cykl działań edukacyjnych. Będziemy budować domki dla dzikich pszczół i innych owadów, sadzić rośliny miododajne, wędrować śladami lasów, łąk i pól z mapą i kompasem, obserwować przyrodę pod lupą, rozpoznawać zioła, robić proste maści z wykorzystaniem produktów pszczelich, odczytywać ślady, orientować się w terenie oraz piec łakocie podczas „Miodowych rewolucji”. Dzieci zwiedzą także Pasiekę „Sądecki Bartnik” w Stróżach.

Warsztaty poprowadzą: Pani Magdalena Kuś - leśnik z wykształcenia, przyrodnik z pasji, od dziecka związana z Beskidem Niskim,  Pani Anna Czuchta – nauczyciel a zarazem zielarka i fitoterapeutka z ukończonymi studiami z Ziołoznawstwa, Pani Ania Horoszko -  artystka prowadząca pracownię „zajacdesign” i  warsztaty drewnianych zabawek oraz Panie z Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Ropie.

Zapisy do projektu od stycznia przyszłego roku.

 

 

Wyswietlen: 148808
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska