2021-01-15     Arnolda, Dory, Pawła     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strona główna -> gorace wiadomosci
Strony: 123z 3
AKCJA AKTYWACJA - HASŁO DNIA 15.01.2021

HASŁO DNIA: „ULEPIMY DZIŚ BAŁWANA”

W końcu doczekaliśmy się śniegu! Nie wiadomo jak długo z nami zostanie, dlatego ubierzcie się ciepło i wyjdźcie na zewnątrz. Dzisiaj lub przez weekend ulepimy wielkiego bałwana!!!

Nie zapomnijcie czapek i ciepłych, nieprzemakających rękawiczek!!!! Życzymy Wam świetnej zabawy i dużych, pięknych bałwanków! J

Naszą zabawę zakończymy 18 stycznia w DZIEŃ BAŁWANA.

Jak zwykle czekamy na zdjęcia od Was, termin nadsyłania na nasz adres: gokropa@wp.pl do niedzieli (17 stycznia) do godz. 24:00

Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową - jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf?fbclid=IwAR1_zyJ1U4hihfqfb1tK0i19kYLZ_pSM2gzF8xUz57LYjY6XfHnSS9UH1z8


AKCJA AKTYWACJA - HASŁO DNIA 14.01.2021

HASŁO DNIA: „RETRO ZABAWA”

Poznajcie zabawy, w które bawili się wasi rodzice, a może i dziadkowie. Zróbcie wywiad z mamą, tatą, babcią, dziadkiem i dowiedzcie się jakie zabawy dawniej „były na czasie”. Spróbujcie wykorzystać te pomysły i pobawcie się tak jak kiedyś poprzednie pokolenia. Bardzo chcemy wiedzieć, czy takie zabawy przypadły Wam do gustu. Przyślijcie nam fotografie z tych zabaw, które dały Wam najwięcej frajdy.

My również mamy dla Was kilka takich zabaw i propozycji. Możecie je również wypróbować – karty do pobrania w linku: RETRO ZABAWY

Na zdjęcia czekamy do końca dnia (do godz.24.00)!J Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową - jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf?fbclid=IwAR1_zyJ1U4hihfqfb1tK0i19kYLZ_pSM2gzF8xUz57LYjY6XfHnSS9UH1z8


AKCJA AKTYWACJA - HASŁO DNIA 13.01.2021

HASŁO DNIA: „TEATRZYK KUKIEŁKOWY” – LALKI I MISIE W RUCH!
Przygotujcie teatrzyk o dowolnej tematyce i zaproście pozostałych domowników na premierę swojego spektaklu.

Jak zwykle czekamy za zdjęcia od Was do godz. 24.00 J Nasz adres: gokropa@wp.pl

Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową - jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf?fbclid=IwAR1_zyJ1U4hihfqfb1tK0i19kYLZ_pSM2gzF8xUz57LYjY6XfHnSS9UH1z8

AKCJA AKTYWACJA - HASŁO DNIA 12.01.2021

HASŁO DNIA: „ILUSTRATOR”

Czy wiesz, że istnieje taki zawód jak ilustrator, który tworzy ilustracje do książek, bajek dla dzieci, kreskówek, reklam, stron internetowych, a nawet grafiki do gier komputerowych??? Ilustrator to prawdziwy artysta!

Dziś poczuj się jak on i stwórz własne ilustracje do minimum dwóch wybranych przez siebie wierszy spośród kilku proponowanych przez nas pozycji w tematyce aktualnej do naszej pory roku. ❄☃

Wydrukuj wybrane karty z wierszami (do pobrania w linku poniżej) i stwórz na nich swoją grafikę. Czekamy na zdjęcia Waszych prac!

KARTY Z WIERSZAMI DO POBRANIA W FORMACIE PDF: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTY_Z_WIERSZAMI_-_ILUSTRATOR.pdf

Na zdjęcia czekamy do końca dnia (do godz.24.00)! Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową - jeśli jesteś nowym uczestnikiem! UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU:

http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf?fbclid=IwAR1_zyJ1U4hihfqfb1tK0i19kYLZ_pSM2gzF8xUz57LYjY6XfHnSS9UH1z8


WYNIKI FAMILIJNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "CHOINKA W BLASKU FLESZY"

Familijny Konkurs Fotograficzny "Choinka w blasku fleszy"  został rozstrzygnięty. Zapraszamy uczestników do zapoznania się z wynikami. Z Lauratami będziemy kontaktować się telefonicznie w celu umówienia terminu odbioru nagrody. Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za udział.

Link do protokołu: PROTOKÓŁ (iap.pl)

GALERIA ZDJĘĆ (na samym dole strony): 

www.gokropa.iaw.pl/pl/110040/0/FAMILIJNY_KONKURS_FOTOGRAFICZNY_CHOINKA_W_BLASKU_FLESZY.html


AKCJA AKTYWACJA - HASŁO DNIA 11.01.2021

HASŁO DNIA: „DZIEŃ LIZAKA”

Posłużyliśmy się kalendarzem świąt nietypowych i dzisiejsze zadanie wynika z przypadającego właśnie dzisiaj Dnia Lizaka. Tak więc mamy dla Was słodką niespodziankę – przepisy na domowe lizaki!!!  Ale nasze lizaki będą tak nietypowe jak dzisiejsze święto, ponieważ nie będą to lizaki jakie znacie ze sklepu.

Czy znacie CAKE POPS??? Są to lizaki z ciasta, które nie wymagają pieczenia J Nasze lizaki świetnie sprawdzą się jako słodki deser dla całej rodziny! Udostępniamy Wam dwa przepisy, które znajdziecie w zamieszczonych poniżej zdjęciach J

A zadanie dla Was na dziś to przygotowanie własnych lizaków J Tak więc dziś zapraszamy Rodziny do kuchni. Możecie robić lizaki wg udostępnionych przez nas przepisów lub wg własnych!

LINK DO PRZEPISÓW: Cace Pops przepisy (iap.pl)

Dla uczestników, którzy z jakichś przyczyn nie dadzą rady przyrządzić słodkich lizaków, mamy alternatywę: wykonaj lizaka - pracę plastyczną! Ale niech to będzie praca przestrzenna – materiały dowolne! Liczy się kreatywność J  

Czekamy na zdjęcia waszych lizaków do końca dnia (do godz.24.00)!J Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową jeśli jesteś nowym uczestnikiem!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

KARTA ZGŁOSZENIOWA W LINKU:

http://img.iap.pl/.../File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf

AKCJA AKTYWACJA - HASŁO DNIA 8.01.2021

HASŁO DNIA: „WIRTUALNY TURYSTA”

Z okazji nadchodzącego weekendu chcemy przenieść Was do miejsca, które zawsze chcieliście odwiedzić, bądź za którym tęsknicie… Na to zadanie dostaniecie aż 3 dni!!! Dziś złamiemy zasady gry i na wasze zgłoszenia poczekamy do Waszego powrotu, czyli do niedzieli (10 stycznia).

OPIS ZADANIA(przeczytaj uważnie):

Wyrusz w wirtualną podróż do miejsca, do którego zawsze chciałeś jechać. Jeśli nie masz takiego miejsca, palcem na mapie wskaż losowo i wybierz kraj/miejscowość/wyspę, itp.

Zdobądź ciekawe informacje o tym miejscu. Poznaj okoliczne atrakcje i zabytki, przejdź się ulicami na Street View o ile to możliwe. Poznaj to miejsce od kuchni, zobacz co tam się jada. Może poszukasz przepisu na jakąś potrawę? Poszukaj zdjęć w Internecie z tamtych regionów, poczytaj o kulturze i tradycjach.

Na koniec, mając szeroką wiedzę, namaluj obraz  z miejsca Twojej podróży i dołącz do niego listę potrzebnych rzeczy na wyjazd. Nie wykluczone, że kiedyś się tam wybierzesz w rzeczywistości, a więc zostanie Ci już tylko zakupić bilet ;-)

W TYM ZADANIU CZEKAMY NA FOTOGRAFIE WASZYCH PRAC PLASTYCZNYCH Z ZAŁĄCZONĄ LISTĄ RZECZY POTRZEBNYCH NA WYJAZD.

Zdjęcia wysyłajcie na adres: gokropa@wp.pl – jeśli zgłaszasz się po raz pierwszy do naszej zabawy, wraz ze zdjęciami prześlij nam uzupełniony formularz zgłoszeniowy – dostępny w linku:

http://img.iap.pl/.../File/2021/KARTA_ZGLOSZENIOWA.pdf

AKCJA AKTYWACJA - HASŁO DNIA 7.01.2021

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy II edycję naszej zabawy „AKCJA AKTYWACJA – ZABIJAMY DOMOWĄ NUDĘ W CZASIE FERII ZIMOWYCH 2021”
HASŁO DNIA: „PUZZLOWY ZAWRÓT GŁOWY”

Ogłaszamy puzzlowy zawrót głowy! Odkurzamy nasze puzzle z szafy i nie ważne jaka będzie ich tematyka. Nie ważne też czy będzie ich 100 czy 1000. Dzisiaj wszyscy układamy puzzle! W grupie najlepiej, zaproś więc do układania siostrę, brata, mamę i tatę, babcię oraz dziadka! Bo w końcu każdy układać puzzle lubi! Układajcie i fotografujcie siebie w akcji, albo ułożone obrazki J

CIEKAWOSTKA: Czy wiesz, że Międzynarodowy Dzień Puzzli przypada na dzień 29 stycznia?? To jeszcze prawie miesiąc, ale kto powiedział, że tylko wtedy puzzle układać można?!

Czekamy na zdjęcia od Was do końca dnia (do godz.24.00)!J Nie zapomnij w e-mailu dołączyć uzupełnioną kartę zgłoszeniową!

UWAGA! Kartę uzupełnia i podpisuje osoba dorosła - rodzic/opiekun prawny!

Nasz adres: gokropa@wp.pl

AKCJA AKTYWACJA - ZABIJAMY DOMOWĄ NUDĘ W CZASIE FERII ZIMOWYCH 2021

Tegoroczne ferie zimowe są inne niż do tej pory. Dzieci zmuszone pozostać w swoich domach, brak śniegu za oknem, brak pomysłów na spędzanie czasu i zabawę - to wszystko może powodować nudę, na którą chcemy zaradzić! A ponieważ nadal nie możemy się spotkać stacjonarnie pragniemy zaktywować dzieci i całe rodziny do wspólnej zdalnej zabawy. Zasady są podobne jak w I edycji.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD PRACOWNIKÓW GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

"WSZYSCY WSZYSTKIM ŚLĄ ŻYCZENIA" I MY RÓWNIEŻ PRZESYŁAMY MUZYCZNE ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH!!!!!

LINK DO FILMU: Facebook

ŚWIĄTECZNE OZDOBY W SZKLE – TUTORIAL

Święta zbliżają się wielkimi krokami i pewnie nadal mnóstwo przygotowań przedświątecznych przed nami. Ale jest to jeszcze również czas na tworzenie własnych świątecznych dekoracji, zwłaszcza kiedy można połączyć przyjemną zabawę z pożytecznym. Dziś przedstawiamy Wam pomysł na prostą w przygotowaniu dekorację. Z tej inspiracji może skorzystać każdy bo wykorzystujemy w niej swoje materiały, które mamy w domach! Dzięki temu każda ozdoba będzie wyjątkowa, magiczna i niepowtarzalna! 

Link do filmu na YouTube: https://youtu.be/OLgAdjfv1n4

Link do filmu na Facebooku: Facebook

Strony: 123z 3
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska