2020-04-03     Pankracego, Renaty, Ryszarda     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strony: 123z 3
AKCJA AKTYWACJA – ZABIJAMY DOMOWĄ NUDĘ NA MECIE!

7 dni zabawy i 7 wyzwań, które pomogły zwalczyć domową nudę, a wszystko to na naszej stronie facebookowej!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WŁĄCZENIE SIĘ W ZABAWĘ I WSPANIAŁE POMYSŁY.
A dla najbardziej aktywnych, którzy wzięli udział w naszej akcji, przewidzieliśmy małą niespodziankę zachęcającą do wspólnych zbaw w czasie wolny w domu.


W  fotogalerii  możesz zobaczyć jakimi pomysłami i jaką kreatywnością wykazali się nasi aktywni  uczestnicy zabawy.


Ważna informacja

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury.

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie będzie ZAMKNIĘTY w dniach od 25 marca 2020r. do odwołania.

Tym samym informujemy, że w tym okresie GOK odwołuje wszelkie planowane zajęcia i wydarzenia (w tym XXII Konkurs Palm Wielkanocnych) oraz nie będzie świadczył żadnych usług. O zmianach będziemy informowali na bieżąco na stronie GOK. 

Wszelkie inne sprawy można załatwić telefonicznie (nr 668-430-925) oraz drogą e-mailową (gokropa@wp.pl).

ZAPRASZAMY DO WŁACZENIA SIĘ W INTERNETOWY KONKURS NA E-KARTKĘ WIELKANOCNĄ I „AKCJĘ AKTYWACJĘ” NA FACEBOOKOWYM PROFILU GOK.

AKCJA AKTYWACJA – ZABIJAMY DOMOWĄ NUDĘ

AKCJA AKTYWACJA – ZABIJAMY DOMOWĄ NUDĘ

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Czas kwarantanny, to czas spędzony w domu. Każdy z nas wie, że brak zajęcia powoduje zwyczajną nudę i odrętwienie. Jednak nie dajmy się zwariować! Przed nami z pewnością trudny czas, ale możemy spróbować sprawić, by stał się on czasem aktywnym i choć trochę mijał szybciej. Chcemy Was rozbawić i dodać szczyptę humoru do tej naszej nowej rzeczywistości.


Pragniemy włączyć do zabawy wszystkich bez wyjątku, zarówno dzieci jak i dorosłych, a nasza zabawa polegać będzie na pewnych zadaniach do wykonania. Co nam się przyda? Na pewno wyobraźnia i kreatywność, może również pewne umiejętności J

Więcej szczegółów po kliknięciu w nagłówek wiadomości...


KONKURS! KONKURS! KONKURS!

Zapraszamy dzieci oraz młodzież z terenu gminy Ropa do udziału w konkursie plastycznym na e-kartkę wielkanocną!

Wystarczy namalować kartkę wielkanocną w programie Paint lub w innym programie graficznym i przesłać ją nam wraz z podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego zgodą uczestnictwa na adres e-mailowy: gokropa@wp.pl

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW PO KLIKNIĘCIU W NAGŁÓWEK WIADOMOŚCI!

Dofinasowanie na warsztaty haftu i koronki dla GOK w Ropie

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Haft i koronki wsi Beskidu Niskiego z Mistrzem Tradycji”.

Bardzo cieszymy się, że projekt ten został wysoko oceniony przez Ministerstwo a zaplanowane w nim warsztaty z haftu i koronki będą zrealizowane w GOK Ropa. 

Wyjazd z okazji Dnia Kobiet

10 marca z okazji Dnia Kobiet zorganizowaliśmy dla Pań, które angażują się w działalność kulturalną i współpracują z GOK wyjazd do kina oraz wizytę w Skansenie „Magdalena”. Mieliśmy okazję zobaczyć wspaniały film „Maudie”, który opowiadał o losach i życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Po seansie zwiedziliśmy Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena”, po którym oprowadził nas Pan Kazimierz Dudek, długoletni pracownik Kopalni na Magdalenie. Wyjazd zakończył skromny poczęstunek dla Pań.

Galeria zdjęć z wyjazdu po kliknięciu w nagłówek wiadomości.

WAŻNA INFORMACJA

Szanowni Państwo,
ze względu na obwieszczenie Prezesa Rady Ministrów o konieczności zawieszenia działalności instytucji kultury, w związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury w Ropie będzie ZAMKNIĘTY w dniach 12-25 marca 2020 roku.

Tym samym informujemy, że w tym okresie GOK odwołuje wszelkie planowane zajęcia i wydarzenia oraz nie będzie świadczył żadnych usług.

Wszelkie inne sprawy można załatwić telefonicznie (nr 668-430-925) oraz drogą e-mailową (gokropa@wp.pl) w godzinach pracy GOK (8:00-16:00)

Laleczki szmacianki

Kolejne prace wykonane! Tematyka troszkę podobna do ostatniej, ale tylko z pozoru, ponieważ w tym tygodniu powstały szmaciane laleczki uszyte własnoręcznie od podstaw przez uczestników zajęć plastycznych. Do wykonania tych prac wykorzystaliśmy podobne materiały jak poprzednim razem, tj.: kolorowe i wzorzyste kawałki tkanin, włóczkę na włosy, a także dodatki w postaci wstążek, koronek, guziczków, itp. Dodatkowo potrzebne nam były igły i nici oraz wata do wypełnienia. Tym razem kleju użyliśmy tylko i wyłącznie do przyklejenia czarnych półperełek, które posłużyły za oczka naszym szmaciankom. Prace uczestników zostały dodane do galerii, tak więc zapraszamy do ich obejrzenia J

ó Przekierowanie do galerii zdjęć nastąpi po kliknięciu w nagłówek powyższej wiadomości.

RAZEM NR 1/2020

Informujemy, że ukazał się nowy nr Biuletynu Informacyjnego Gminy Ropa. Zapraszamy do zapoznania się z nr 1/2020, do którego przekierowanie nastąpi po kliknięciu w nagłówek tej wiadomości. Życzymy przyjemnej lektury.

SPEKTAKL PT. "GDY BRAK BŁOGOSŁAWIEŃSTWA"

Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie Filia w Binczarowej zaprasza na spektakl pt. „Gdy brak błogosławieństwa…”, który odbędzie się w sobotę 7 marca 2020 r. o godzinie 18:00 oraz w niedzielę 8 marca 2020 r. o godzinie 14:30 w Domu Kultury w Binczarowej.

Sztuka opowiada o młodej Rózi, która wbrew radom bliskim i bez zgody matki wyrusza w wielki świat, by żyć na własną rękę. Niestety jej życie nie do końca toczy się według tego jak sobie to wyobrażała.

Sztuka uczy nas, by kochać i doceniać swoich najbliższych, bo nic nie jest dane nam na zawsze. Nie chodzi o to by rezygnować ze swoich marzeń, ale o to by podążając za nimi, potrafić słuchać osób, które  nas kochają i poskramiać swój egoizm.

Jest to bardzo dobra propozycja nie tylko na Wielki Post, ale na każdy czas, byśmy potrafili zastanowić się nad tym, ile w nas egoizmu, myślenia o sobie, a ile miłości do drugich.

Pacynki z drewnianej łyżki

Zapraszamy do obejrzenia ostatnich prac powstałych na zajęciach plastycznych. Tym razem dzieci wykonały pacynki z drewnianych łyżek. Ich zadaniem było wykonać stroje, fryzury oraz dodatki, w które ubrane zostały nasze kukiełki.

GALERIA PO KLIKNIĘCIU W NAGŁÓWEK WIADOMOŚCI.

Bajkowe obrazki

Po ostatnich zajęciach wpadliśmy w wir malowania. Tym razem, dla odmiany, w ruch poszły kredki J A tematem przewodnim naszych prac byli bohaterowie z bajek animowanych, chociaż zdarzyły się również postacie ze świata zabawek, choćby takie jak laleczki LOL Suprise lub wychodzący zupełnie poza schemat bukiet kwiatów. Ale to dzieci same wybrały sobie temat swoich obrazków bo jak wiadomo malujemy to co lubimy i co nam sprawia przyjemność.

Galeria zdjęć pod linkiem: 

http://www.gokropa.iaw.pl/pl/109116/0/luty_2020.html

Strony: 123z 3
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska