2019-07-16     Eustachego, Mariki, Mirelli     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strony: 123z 3
„Bez korekty” — konkurs na reportaż związany z ziemią gorlicką

Weź udział w konkursie na najlepszy reportaż społeczno-obyczajowy związany z ziemią gorlicką i zmierz się z codziennością miejsca, w którym mieszkasz! Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach zaprasza.

DZIEŃ DZIECKA - FOTOGALERIA

Dzień Dziecka już za nami! Impreza współorganizowana ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie, upłynęła przy pięknej pogodzie i cudownej atmosferze roześmianych dzieci i ich rodzin. Dziękujemy wszystkim przybyłym osobom za wspólnie spędzony czas!

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z imprezy, do której przekierowanie nastąpi po kliknięciu w nagłówek niniejszej wiadomości.

UWAGA!!! Konkurs ROPONIOSKA 2019

Zapraszamy do udziału w konkursie rysunku satyrycznego, ilustracji i karykatury "ROPONIOSKA 2019"

Szczegóły po kliknięciu w link

Program Dom Kultury+ w gminie ROPA

Drodzy Państwo, przekazujemy Wam wiadomość,
z której bardzo się cieszymy!!!
Gminny Ośrodek Kultury w Ropie uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, za pośrednictwem Narodowego Centrum Kultury, na realizację projektu pn. „Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa”, w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

Projekt polega na przeprowadzeniu diagnozy identyfikującej zasoby i samodzielne inicjatywy mieszkańców gminy Ropa (powstanie raport z diagnozy), opracowanie i udostępnienie do wiadomości publicznej zasad wyboru inicjatyw, wybór w oparciu o przyjęte zasady od 3 do 7 różnorodnych kulturalnych inicjatyw, stworzenie z autorami wybranych inicjatyw planu ich wspólnej realizacji podczas spotkań w GOK oraz ich realizacja!

Jednym zdaniem: chcesz zrobić ze swoimi znajomymi coś dobrego i wspaniałego dla lokalnej społeczności, przyjdź do nas, bo mamy na realizację Twojego pomysłu środki i pomożemy Ci go zrealizować 😊

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat inicjatyw lokalnych w gminie Ropa? Przyjdź na spotkanie informacyjne w najbliższy piątek (07.06.2019r.), o godzinie 17.00. Czekamy na Was w świetlicy UG Ropa. Zapraszamy!


Dzień Matki - Seniorki

Kolejne nowe wydarzenie kulturalne w naszej gminie - Dzień Matki - Seniorki odbyło się 29 maja w świetlicy Urzędu Gminy. Szczegóły i fotorelacja po kliknięciu w nagłówek wiadomości.

Informacja - KONKURS FOTOGRAFICZNY II ETAP

Termin składania prac do konkursu fotograficznego „Gmina Ropa w obiektywie – Cztery Pory Roku” w edycji wiosennej został wydłużony. Na prace czekamy do 14 czerwca 2019 r.

DZIEŃ DZIECKA

Zapraszamy wszystkie Dzieci oraz Rodziców na Dzień Dziecka, w dniu 2 czerwca 2019 r. (niedziela) na godzinę 14:00. Impreza współorganizowana ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie. Szczegóły na plakacie po kliknięciu w nagłówek.

Dofinasowanie dla projektu i warsztaty dla młodych

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie znalazł się wśród nagrodzonych dofinansowaniem instytucji, ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Obecnie trwa nabór na warsztaty, w ramach zadania pn. "Małe historie w wielkim odkrywaniu".

Szczegóły na plakacie i po kliknięciu w link. Zapraszamy

Wiosenne zajęcia z Mistrzem Tradycji

Czas wiosenny to intensywny wzrost roślin, w tym takich, które są surowcem zielarskim. Podczas zajęć, które rozpoczęliśmy w pierwszej połowie kwietnia Ania Czuchta, nasz Mistrz Tradycji zielarskich Pogórza i Łemkowszczyzny, zaznajamiała uczestników projektu z kilkoma aspektami zielarstwa na naszych terenach.

Zapraszamy na fotorelację z zajęć po kliknięciu w link.

Warsztaty przyrodnicze w projekcie "Z naturą za pan brat"

Podczas zabaw na świeżym powietrzu mieliśmy okazję pod okiem Magdy poznać wiele tajników przyrody. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o życiu różnych owadów i zwierząt. Poznawaliśmy rodzime okazy flory - wiosenne kwiaty i liście. Korzystając z lup i mikroskopu oglądaliśmy ten cudowny świat w zbliżeniu.

Zapraszamy na fotorelację - zdjęcia po kliknięciu w link

SPOTKANIE BIESIADNE DLA SENIORÓW "MUZYCZNA WĘDRÓWKA PO POLSCE"

Zapraszamy Seniorów z terenu gminy na Spotkanie Biesiadne "Muzyczna wędrówka po Polsce", które odbędzie się w dniu 18 maja 2019 r. /sobota/ o godzinie 17:30 w świetlicy Urzędu Gminy. Więcej informacji na plakacie.

-------------------------------------------------------------------

<<<<<<FOTORELACJA ZE SPOTKANIA>>>>>>

-------------------------------------------------------------------

Strony: 123z 3
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska