2021-01-15     Arnolda, Dory, Pawła     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strony: 123z 3
KOLĘDY i PASTORAŁKI (WIOLINKI, AMADEUS) - MATERIAŁ ARCHIWALNY

Święta Bożego Narodzenia to czas refleksji i wyciszenia. W tym okresie zapraszamy do słuchania jakże kojących serca kolęd i patorałek.

Z naszych materiałów archiwalnych przygotowaliśmy dla Państwa składankę, w której zaśpiewali: zespół Wiolinki z Łosia, zespół AMADEUS z Ropy oraz zagraniczni wykonawcy. Życzymy przyjemnego słuchania! 

Link do filmu na YouTube: KOLĘDY i PASTORAŁKI (WIOLINKI, AMADEUS) - MATERIAŁ ARCHIWALNY - YouTube

Link do filmu na Facebooku: Facebook

KONKURS HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

Jesteśmy w świątecznym, muzycznym nastroju, dlatego mamy dla Was kolejny konkurs! Niechaj zabrzmi kolęda w Waszych domach!!! Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu i oczywiście do uczestnictwa!

REGULAMIN KONKURSU: Beznazwy-1 (iap.pl)

KARTA ZGŁOSZENIOWA: Formularz_zgloszeniowy_-_Hej_Koleda,_Koleda.pdf (iap.pl)

MUZYCZNE ŻYCZENIA OD NASZYCH RODAKÓW Z WŁOCH

Od świąt dzieli nas już tylko kilka dni. Z tej okazji specjalnie dla mieszkańców Gminy Ropa, otrzymaliśmy piękne życzenia, prosto z Włoch, od byłych mieszkańców Łosia, którzy wyjechali z kraju już dobre paręnaście lat temu, ale nadal mają w sercach dom i Polaków. A mowa o ludziach, których znaczna część osób zna bądź przynajmniej kojarzy,  ponieważ za granicą rozwijają się muzycznie i odnoszą coraz to liczniejsze sukcesy.

Ewelina Łukaszyk bo o niej mowa od lat rozwijała swoją pasję do śpiewu i już w latach dziecięcych otrzymywała liczne nagrody w przeglądach artystycznych. W 2018 r. zgłosiła swoją piosenkę pt. „I’ll be fine”, do której napisała słowa i skomponowała ją we współpracy z Mr. Apusem, do krajowych eliminacji konkursu Piosenki  Eurowizji 2018. W przeciągu lat, mieszkając już we Włoszech,  wraz z innymi członkami założyła zespół Anyway, którego skład modyfikował  w czasie. Na dziś dzień zespół tworzą cztery osoby: Ewelina Łukaszyk – wokal i gitara, Jan Łukaszyk – gitara basowa, Giuseppe Monzo – gitara elektryczna, Pierfrancesco Vairo – perkusja.

Specjalnie dla Państwa zespół Anyway w świątecznym, rodzinnym wydaniu!

LINK DO FILMU: Facebook

@EwelinaŁukaszyk, @GiuseppeMonzo, @JanŁukaszyk @PierfrancescoVairo

DZIĘKUJEMY!!!!! GRAZIE!!!!!

WYNIKI KONKURSU NA WŁASNORĘCZNIE ZDOBIONĄ BOMBKĘ CHOINKOWĄ

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu. Laureatom gratulujemy.

PROTOKÓŁ KONKURSU DOSTĘPNY POD LINKIEM: PROTOKÓŁ (iap.pl)

Przypominamy, że po odbiór nagród należy zgłaszać się do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w terminach:

- 4 stycznia 2021 /poniedziałek/ - Laureaci kategorii I i II

- 5 stycznia 2021 /wtorek/ - Laureaci kategorii III i IV

Po odbiór nagród zapraszamy w godzinach pracy GOK (8.00-16.00)

FAMILIJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY "CHOINKA W BLASKU FLESZY"

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy stroimy domy, ubieramy choinkę, palimy kolorowe światełka, aby stworzyć wyjątkowy świąteczny nastrój.

W związku z tym ogłaszamy familijny konkurs fotograficzny, pt "CHOINKA W BLASKU FLESZU". Choinka jest tematem przewodnim, ale konkurs ten ma na celu uchwycenie (oprócz drzewka) świątecznego klimatu!

Pokażcie swoje drzewka w artystyczny sposób i zawalczcie o nagrody!

KONIECZNIE ZAPOZNAJCIE SIĘ Z REGULAMINEM! 

REGULAMIN DOSTĘPNY POD LINKIEM: REGULAMIN(iap.pl)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: FORMULARZ (iap.pl)

HISTORIA PARAFII ROPA - PROŚBA SKIEROWANA DO MIESZKAŃCÓW

Szanowni Państwo.

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie w najbliższym czasie planuje nagranie filmu o historii naszej Parafii. Niestety dokumentacja archiwalna jest uboga w zbiory, dlatego zwracamy się do Państwa - do wszystkich mieszkańców gminy Ropa oraz do wszystkich tych osób, które mogłyby mieć w posiadaniu stare, archiwalne zdjęcia z terenu naszej gminy, odnoszące się w szczególności do obiektów sakralnych, związanych ściśle z Parafią Ropa. Być może ktoś z Państwa posiada fotografie lub inną dokumentację, być może wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Pragniemy odbudować utraconą historię i zachować dla potomnych. Być może z Państwa pomocą będzie to możliwe!

Wszystkie osoby, które mogłyby pomóc i posiadają jakiekolwiek materiały (zdjęcia, ryciny, publikacje, jak również mogące udzielić informacji z przekazów starszego pokolenia) prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ropie, tel. 18 353 06 11. Materiały po przekopiowaniu będą zwracane właścicielowi w oryginale!

FILM PT. "HAFT I KORONKI WSI BESKIDU NISKIEGO Z MISTRZEM TRADYCJI"

Zapraszamy na film zrealizowany podczas warsztatów rękodzieła ludowego związanych z haftem i koronką, które miały miejsce podczas ostatnich 8 miesięcy w Gminnym Ośrodku Kultury w Ropie.

Film dostępny na kanale YouTube pod linkiem: https://youtu.be/ClvyZHhPMVM

Głównym celem projektu była kontynuacja tradycji związanych z hafciarstwem i koronkarstwem, podtrzymywanie międzypokoleniowych tradycji z tego zakresu a także popularyzacja i promocja tych dziedzin rękodzieła.

Projekt realizowany w 2020r. przez Gminny Ośrodek Kultury w Ropie dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

AŻUROWY MIKOŁAJ - TUTORIAL

To już 4 odcinek z naszej świątecznej serii OZDOBY ŚWIĄTECZNE - ZRÓB TO SAM. Zapraszamy dzieci do obejrzenia tutorialu i zachęcmy do własnoręcznego robienia ozdób bożonarodzeniowych. Dziś przedstawiamy pomysł na mikołajową dekorację, która może zdobić regały, stoły lub stanąć pod choinką wśród choinkowych prezentów 🙂

LINK DO FILMU NA FACEBOOKU: Facebook

LINK DO FILMU NA YOUTUBIE: https://youtu.be/_8nRXHzVgIo

Szablon oczu do pobrania w linku: http://img.iap.pl/.../SZABLONY_DO_KREATYWNYCH.../OCZY.pdf

SZYDEŁKOWE SERCE NA CHOINKE - TUTORIAL

Zapraszamy na 3 odcinek z naszej świątecznej serii OZDOBY ŚWIĄTECZNE. Tym razem przedstawiamy jak na szydełku wykonać piękne serduszko na choinkę ❤️🎄

LINK DO FILMU NA FACEBOOKU: Facebook

LINK DO FILMU NA YOUTUBIE: 3. SZYDEŁKOWE SERCE NA CHOINKĘ - YouTube

ŚWIĄTECZNY LAMPION DLA DZIECI - TUTORIAL

OZDOBY ŚWIĄTECZNE Z SERII DIY - ZRÓB TO SAM ODCINEK 2 - ŚWIĄTECZNY LAMPION DLA DZIECI

Obejrzyj filmik, który przygotowaliśmy i razem z nami, krok po kroku, zrób swój własny, niepowtarzalny lampion, który ozdobi i rozświetli wnętrze Twojego pokoju, a także nada mu klimat Świąt Bożego Narodzenia!

Link do filmu Facebook: Facebook

Link do filmu Youtube: https://youtu.be/FcuPpIxdhPY

Szablon oczu do pobrania: http://img.iap.pl/s/922/202789/Edytor/File/2020/SZABLONY_DO_KREATYWNYCH_TUTORIALI_DLA_NAJMLODSZYCH/OCZY.pdf

SKARPETA ŚWIĄTECZNA - TUTORIAL

OZDOBY ŚWIĄTECZNE Z SERII DIY - ZRÓB TO SAM

Zapraszamy dzieci na I odcinek. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj przedstawiamy krótki tutorial jak wykonać świąteczną skarpetę. Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w naszych warszatatach online oraz do pochwalenia się swoimi pracami. Zdjęcia wykonanych skarpet możecie zamieszczać w komentarzach pod filmem na naszym profilu na Facebooku.

Życzymy Wam dobrej zabawy!

LINK DO FILMU NA FB: Facebook

LINK DO FILMU NA YUOTUBE: ŚWIĄTECZNA SKARPETA - YouTube

Szablony do pobrania po kliknięciu w link: http://img.iap.pl/.../SZABLONY.../SKARPETA_Z_RENIFEREM.pdf 

GWIAZDKA Z SERCEM DLA SENIORA


Co roku od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury w Ropie w okolicy Świąt współorganizował wydarzenia związane z tym okresem. Wspólnie ze szkołami organizowaliśmy Kiermasz Bożonarodzeniowy, a razem z parafią w Ropie oraz odziałem Caritas spotkanie opłatkowe dla osób starszych i chorych.

W tym roku, z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju, wydarzenia te niestety się nie odbędą. Mimo to nadal jest to czas, który należy przeżywać w sposób szczególny, w radosnym oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, tym bardziej pamiętając o potrzebujących osobach starszych i niepełnosprawnych.

Dlatego chcemy Państwa zaangażować w Akcję: Gwiazdka z sercem dla seniora. W czasie epidemii powinniśmy pokazać osobom starszym, że o nich pamiętamy, przekazując im drobne, płynące z serca upominki.

Ogłaszamy zbiórkę ozdobnych serc i gwiazd wykonanych w rękodzielniczy sposób z różnych materiałów. Mogą to być pierniczki w kształcie gwiazdek i serc, serca z włóczki, czy z masy solnej, stroiki w tych kształtach. Czekamy na Państwa kreatywność i zaangażowanie.

Drobny gest, a znaczy tak wiele! Zapraszamy do włączenia się w akcję.


Strony: 123z 3
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska