2020-02-16     Danuty, Daniela, Juliany     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strony: 123z 3
Wigilia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej

Spotkanie wigilijne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dla podopiecznych i seniorów z terenu naszej gminy, odbyło się 20 grudnia w świetlicy Urzędu Gminy. Relacja i galeria zdjęć po kliknięciu w nagłówek wiadomości.

Stroiki i kartki świąteczne w Klubie seniora

Klub Seniora działający przy GOK Ropa przygotował na Parafialny Dzień Chorych Stroiki Bożonarodzeniowe oraz kartki z życzeniami.


Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.

Zdjęcia po kliknięciu w link.


PODSUMOWANIE I FILM O WARSZTATACH ZIELARSKICH - ZAPRASZAMY NA RELACJĘ

Zapraszamy na relację z podsumowanie realizacji projektu Tradycje zielarskie Pogórza i Łemkowszczyzny z Mistrzem Tradycji – Anną Czuchtą oraz film zamieszczony na kanale youtube

LINK DO FILMU


Gwiazdki i choinki na choinkę

Możemy już ubierać nasze choinki, ponieważ zakończyliśmy prace nad ozdobami. Tym razem wykonaliśmy gwiazdki i choineczki – kolejne zawieszki, które będą zdobić nasze drzewka świąteczne. Do ich wykonania potrzebowaliśmy kilka kolorowych wstążek, kawałek tekturki, trochę włóczki i jedlinki oraz nożyczki i klej na gorąco.

To były ostatnie zajęcia w tym roku. W ramach podsumowania zapraszamy gorąco do obejrzenia fotogalerii z całego roku 2019.

Razem z dziećmi życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU, w którym widzimy się już niebawem!!!

Link do fotogalerii:  http://www.gokropa.iaw.pl/pl/108874/0/grudzien_2019.html

KIERMASZE BOŻONARODZENIOWE

W minioną niedzielę (15 grudnia 2019 r.) w Ropie oraz Łosiu odbyły się Kiermasze Bożonarodzeniowe - coroczne akcje organizowane przez GOK, parafie i placówki oświatowe z terenu naszej gminy. Na stoiskach zakupić można było stroiki i ozdoby świąteczne, a także pyszne świąteczne ciasta  oraz pierniki. Dziękujemy współorganizatorom oraz  wszystkim uczestnikom  tegorocznej edycji.

Aniołki na choinkę

W tym tygodniu wspólnie z dziećmi stworzyliśmy aniołki. Do ich zrobienia wykorzystaliśmy płatki kosmetyczne, trochę kolorowej włóczki  i ozdoby, tj. cekiny, koraliki, tasiemki. Z powyższych materiałów powstały śliczne zawieszki, które już za tydzień ozdobią nasze świąteczne choinki.

linkdo pełnej galerii zdjęć poniżej:

http://www.gokropa.iaw.pl/pl/108874/0/grudzien_2019.html


WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY DO BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ

We  środę, 11 grudnia 2019 r., wraz z przedstawicielami naszej gminy oraz uczestnikami  zespołów regionalnych,  wyjechaliśmy do Bukowiańskiego Centrum Kultury „DOM LUDOWY”, aby obejrzeć spektakl pt. „Damy i huzary” (w języku góralskim „Baby i dezertery”), w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej...

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W imieniu wszystkich Organizatorów, zapraszamy na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, który odbędzie się w niedzielę 15 grudnia br. na placu przy Kościele pw. MBWW w Ropie (w razie niepogody kiermasz odbędzie się w sali teatralnej).  Na stoiskach zakupić będzie można ozdoby i wypieki świąteczne, a także posłuchać kolęd w wykonaniu grup muzycznych, działających przy GOK w Ropie.

ZAPRASZAMY!

KARTKI BOŻONARODZENIOWE W TECHNICE QUILLING

Zgodnie z obietnicą, kolejne spotkanie poświęciliśmy kartkom świątecznym. Tym razem tworzyliśmy je w technice quilling. Jest to technika z rodzaju papieroplastyki, polegająca na tworzeniu ozdób z wąskich paseczków, zwiniętych w kształt sprężyny i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Jak się okazało dla dzieci stanowiło to nie lada wyzwanie, ale małymi kroczkami udało się okiełznać sprężynujące i uciekające paseczki.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W ZBOROVIE - RELACJA


Dziękujemy mieszkańcom Gminy Ropa, którzy licznie  wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbył się 1 grudnia 2019 r. w Domu Kultury w Zborowie na Słowacji. Jarmark rozpoczął się na placu w centrum miejscowości wspólną modlitwą i poświęceniem wieńca adwentowego, następnie w sali tutejszego domu kultury odbyły się występy artystyczne. Na scenie wystąpiły nasze zespoły „Okaryna” i „Ropioczki”, następnie zaprezentowały się zespoły ze Zborowa. Odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy, degustacja potraw, warsztaty dla dzieci. Uczestnicy mogli zakupić pamiątki, stroiki, wieńce i wyroby rękodzielnicze i rzemieślnicze. Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu "Karpackie bramy: między Ropą a Zborovem - ochrona i rozwój wspólnego dziedzictwa kulturowego na pograniczu polsko-słowackim" Program Współpracy Transgranicznej  Interreg V-A Polska-Słowacja 2019.

Relacja filmowa po kliknięciu w link: https://www.gorlice.tv/wiadomosci/408,jarmark-bozonarodzeniowy-w-zborowie-slowacja-na-zywo

KARTKI ŚWIĄTECZNE RĘCZNIE ROBIONE

Już tylko miesiąc pozostał nam do Świąt Bożego Narodzenia, w związku z tym jest to najlepszy czas na przygotowanie ręcznie robionych kartek świątecznych.  Nie czekając na ostatnią chwilę i w tym roku postanowiliśmy podtrzymać zwyczaj wysyłania życzeń w tradycyjny sposób. Tak więc z lekkim wyprzedzeniem zajęliśmy się robieniem kartek, które już niedługo będziemy wysyłać do naszych bliskich, przyjaciół i znajomych. 

Uczestnicy zajęć plastycznych wykonali przepiękne kartki, które uwieczniliśmy na fotografiach. Każde dziecko zrobiło po jednej kartce. Gdyby nie ograniczał nas czas, pewnie powstałoby ich więcej. Uczestnicy pracowali z wielkim zaangażowaniem i zapałem. 

Na życzenie naszych małych artystów w przyszłym tygodniu będziemy kontynuować temat kartek świątecznych, jednak spróbujemy je zrobić w technice quilling… Zapraszamy do śledzenia kolejnych wpisów z realizacji warsztatów.

Muzeum PTTK w Gorlicach zapreasza na wystawę poświęconą Antoniemu Hyblowi

W poniedziałek 25 listopada miało otwarcie wystawy czasowej poświęconej artyście Antoniemu Hyblowi żyjącemu i tworzącemu w Ropie.

Muzeum PTTK zlokalizowane na ulicy Wąskiej  zaprasza serdecznie mieszkańców Gminy  na wystawę. GOK w Ropie w najbliższym czasie zorganizuje wyjazd na wystawę. Szczegóły wkrótce.

Zachęcamy do wizyty w Muzeum.

Strony: 123z 3
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska