2020-12-06     Dionizji, Leontyny, Mikołaja     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strony: 123z 3
Letnie Inspiracje z haftem i koronką

Zapraszamy na relacje z letnich spotkań w ramach projektu "Haft i koronki wsi Beskidu Niskiego z Mistrzem Tradycji".

Projekt dofinasowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

BOCIANY .... I NIE TYLKO W ŁOSIU - SZTUKA NIE-SZABLONOWA

W sobotę 18 września do Łosia przybył Wojciech Wiśniewski Taki Myk oraz Ligia Jaszczewska z Fundacji ARTica. Powstało wiele ciekawych dzieł.

A o tym dowiecie się z relacji po kliknięciu w link powyżej

JAK PRZYRZĄDZIĆ PROŁZIOKI
Przedstawiamy Państwu kolejny film z naszego cyklu DIY-zrób to sam. Tym razem powracamy do tematyki kulinarnej.
Podziękowania kierujemy do pani Marii Zagrajczuk, która po raz kolejny zdradza nam swoje przepisy na tradycyjne potrawy kuchni pogórzańskiej oraz panu Tobiaszowi Pokrzykowi za udostępnienie pomieszczenia w oficynie dworskiej w Ropie do realizacji nagrania.
Zapraszamy na film pt. "JAK PRZYRZĄDZIĆ PROŁZIAKI".
Link do filmu:
ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI W ROKU 2020/2021
Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia plastyczne, które będą prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury w Ropie w okresie roku szkolnego 2020/2021.
Zajęcia rozpoczną się w październiku i będą odbywać się we środy, w godzinach 14:00-15:30.
Zapraszamy do zapisów pod nr tel. 18 353 06 11
Zajęcia odpłatne 20,00zł/mc. Ilość miejsc ograniczona.
GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA
Gimnastyka słowiańska z Natalią Pastor!
Już wkrótce w Łosiu rozpoczną się zajęcia z gimnastyki słowiańskiej, dedykowanej kobietom ze względu na wpływ ćwiczeń na ich układ hormonalny. Gimnastyka słowiańska to dwadzieścia siedem ćwiczeń odnalezionych i zebranych na ziemiach białoruskich w latach 90-tych XX wieku.
Więcej informacji na plakacie. Zapraszamy do zapisów!
Tel.: 18 353 06 11
"Witam,
od najmłodszych lat pracuję ze swoim ciałem, najpierw w szkole baletowej, potem jako zawodowa tancerka w balecie teatru muzycznego, a obecnie jako instruktorka gimnastyki słowiańskiej. Z pasji do świadomej pracy z ciałem dzielę się moim doświadczeniem z innymi kobietami.
O zajęciach bardziej hasłowo:
- korekcja wad postawy
- uwolnienie od napięć
- wzmocnienie odporności
- rozluźnienie, rozciągnięcie całego ciała
- pobudzenie przepływu limfy
- prewencja raka piersi
- wyciszenie i relaks
- świadomość ciała
Pozdrawiam, Natalia Pastor"
SZTUKA NIE-SZABLONOWA

Zapraszamy dzieci i młodzież z klas podstawowych I-IV oraz V-VIII na warsztaty pt. "SZTUKA NIE-SZABLONOWA", które odbędą się w sobotę 19 września 2020 r. w filii GOK w Łosiu (budynek remizy OSP - I piętro). Szczegółowe informacje znajdują się na załączonych plakatach (po kliknięciu w nagłówek wiadomości). Zachęcamy serdecznie do zapisów. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

NAUKA GRY NA KEYBOARDZIE I TRĄBE W ŁOSIU W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Zapraszamy dzieci oraz osoby dorosłe na naukę gry na keyboardzie lub trąbce. Zajęcia poprowadzi nasz instruktor Jakub Cetnarowski. Nauka odbywać się będzie w trybie indywidualnym, w Łosiu - w filii Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie. Program oraz godziny nauczania dopasowane zostaną do uczestnika. Zapraszamy chętne osoby do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ropie, pod nr tel.: 18 353 06 11

NAUKA GRY NA GITARZE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Już niebawem ruszamy z kontynuacją zajęć gitarowych, a ponieważ mamy kilka wolnych miejsc w Ropie, zainteresowanych zapraszamy do kontaku pod nr tel 18 353 06 11.
W Łosiu natomiast pragniemy uruchomić nową grupę. Zapraszamy zarówno dzieci jak i osoby dosrosłe, niezależnie od stopnia zaawansowania gry na gitarze. Zajęcia odbywają się w sposób indywidualny i są dopasowane do uczestnika. Serdecznie zapraszamy!!!
Więcej informacji w GOK.
BUKIET NA MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ - z cyklu DIY zrób to sam
Prezentujemy Państwu kolejną odsłonę filmu z cyklu DIY – zrób to sam. Zapraszamy na film "Bukiet na Matki Boskiej Zielnej".
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej kolejnej produkcji oraz do jej polubienia.
Jednocześnie bardzo dziękujemy pani Barbarze Morańdzie za gościnny udział w filmie.
NARODOWE CZYTANIE W GMINIE ROPA
Narodowe czytanie 2020 „Balladyna” Juliusz Słowacki
Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczna edycja Narodowego Czytania w Gminie Ropa odbyła się w plenerze. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania fragmentu „Balladyny” Juliusza Słowackiego w interpretacji zaproszonych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ropie gości.
Transmisja dostępna na kanale YouTube pod linkiem:
Skrzypce z duszą skrzydlatą Antoniego Hybla


Przedstawiamy Państwu kolejny film naszej produkcji w ramach  projektu "Warsztaty w sieci dla dorosłych i dzieci" w programie "Kultura w sieci", dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Tym razem nagraliśmy film opierający się na lokalnej historii.

 Przedstawiamy Państwu krótki film o żyjącym i tworzącym w Ropie wielkim i wszechstronnie uzdolnionym artyście – Antonim Hyblu i o jego skrzypcach z duszą skrzydlatą. Zapraszamy serdecznie do oglądania.

Dziękujemy Jakubowi Cetnarowskiemu, który poprowadził nas po kartach tej historii oraz Magdalenie Koszyk i Aleksandrze Dudrze za gościnny udział w produkcji.

Szczególne podziękowania kierujemy do Muzeum PTTK w Gorlicach za udostępnienie pomieszczenia do nagrań, artykułów, eksponatów muzealnych oraz cyfrowej fotografii duszy skrzydlatej skrzypiec Antoniego Hybla. Dzięki uprzejmości muzeum, w naszym filmie fotografia ta po raz pierwszy została udostępniona do publicznej wiadomości.

Zapraszamy na film: https://www.youtube.com/watch?v=FlqU7tdTTrg


Zabawa z masą solną

MASA SOLNA – niezwykle prosta do samodzielnego wykonania masa plastyczna składająca się z mąki, soli oraz wody. Na pierwszych zajęciach dzieci poznały przepis oraz nauczyły się wyrabiać takie ciasto, bo jak się okazało większość z nich po raz pierwszy miała styczność z masą solną. Kiedy masa była gotowa, można było formować, lepić lub wycinać z foremek konkretne kształty i elementy. Powstało wiele figurek i płaskorzeźb. Po tych pierwszych zajęciach z masą solną pozostawiliśmy nasze prace do wyschnięcia, aby za tydzień do nich powrócić i wymalować je kolorowymi farbami akrylowymi.  

Pełna galeria zdjęć z wakacyjnych zajęć plastycznych po kliknięciu w nagłówek wiadomości.

Strony: 123z 3
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska