2020-01-17     Antoniego, Henryki, Mariana     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strony: 1234z 4
WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY DO BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ

We  środę, 11 grudnia 2019 r., wraz z przedstawicielami naszej gminy oraz uczestnikami  zespołów regionalnych,  wyjechaliśmy do Bukowiańskiego Centrum Kultury „DOM LUDOWY”, aby obejrzeć spektakl pt. „Damy i huzary” (w języku góralskim „Baby i dezertery”), w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej...

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W imieniu wszystkich Organizatorów, zapraszamy na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, który odbędzie się w niedzielę 15 grudnia br. na placu przy Kościele pw. MBWW w Ropie (w razie niepogody kiermasz odbędzie się w sali teatralnej).  Na stoiskach zakupić będzie można ozdoby i wypieki świąteczne, a także posłuchać kolęd w wykonaniu grup muzycznych, działających przy GOK w Ropie.

ZAPRASZAMY!

KARTKI BOŻONARODZENIOWE W TECHNICE QUILLING

Zgodnie z obietnicą, kolejne spotkanie poświęciliśmy kartkom świątecznym. Tym razem tworzyliśmy je w technice quilling. Jest to technika z rodzaju papieroplastyki, polegająca na tworzeniu ozdób z wąskich paseczków, zwiniętych w kształt sprężyny i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Jak się okazało dla dzieci stanowiło to nie lada wyzwanie, ale małymi kroczkami udało się okiełznać sprężynujące i uciekające paseczki.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W ZBOROVIE - RELACJA


Dziękujemy mieszkańcom Gminy Ropa, którzy licznie  wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbył się 1 grudnia 2019 r. w Domu Kultury w Zborowie na Słowacji. Jarmark rozpoczął się na placu w centrum miejscowości wspólną modlitwą i poświęceniem wieńca adwentowego, następnie w sali tutejszego domu kultury odbyły się występy artystyczne. Na scenie wystąpiły nasze zespoły „Okaryna” i „Ropioczki”, następnie zaprezentowały się zespoły ze Zborowa. Odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy, degustacja potraw, warsztaty dla dzieci. Uczestnicy mogli zakupić pamiątki, stroiki, wieńce i wyroby rękodzielnicze i rzemieślnicze. Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu "Karpackie bramy: między Ropą a Zborovem - ochrona i rozwój wspólnego dziedzictwa kulturowego na pograniczu polsko-słowackim" Program Współpracy Transgranicznej  Interreg V-A Polska-Słowacja 2019.

Relacja filmowa po kliknięciu w link: https://www.gorlice.tv/wiadomosci/408,jarmark-bozonarodzeniowy-w-zborowie-slowacja-na-zywo

KARTKI ŚWIĄTECZNE RĘCZNIE ROBIONE

Już tylko miesiąc pozostał nam do Świąt Bożego Narodzenia, w związku z tym jest to najlepszy czas na przygotowanie ręcznie robionych kartek świątecznych.  Nie czekając na ostatnią chwilę i w tym roku postanowiliśmy podtrzymać zwyczaj wysyłania życzeń w tradycyjny sposób. Tak więc z lekkim wyprzedzeniem zajęliśmy się robieniem kartek, które już niedługo będziemy wysyłać do naszych bliskich, przyjaciół i znajomych. 

Uczestnicy zajęć plastycznych wykonali przepiękne kartki, które uwieczniliśmy na fotografiach. Każde dziecko zrobiło po jednej kartce. Gdyby nie ograniczał nas czas, pewnie powstałoby ich więcej. Uczestnicy pracowali z wielkim zaangażowaniem i zapałem. 

Na życzenie naszych małych artystów w przyszłym tygodniu będziemy kontynuować temat kartek świątecznych, jednak spróbujemy je zrobić w technice quilling… Zapraszamy do śledzenia kolejnych wpisów z realizacji warsztatów.

Muzeum PTTK w Gorlicach zapreasza na wystawę poświęconą Antoniemu Hyblowi

W poniedziałek 25 listopada miało otwarcie wystawy czasowej poświęconej artyście Antoniemu Hyblowi żyjącemu i tworzącemu w Ropie.

Muzeum PTTK zlokalizowane na ulicy Wąskiej  zaprasza serdecznie mieszkańców Gminy  na wystawę. GOK w Ropie w najbliższym czasie zorganizuje wyjazd na wystawę. Szczegóły wkrótce.

Zachęcamy do wizyty w Muzeum.

SKRZYNKA POCZTOWA NA LIST DO ŚW. MIKOŁAJA

Koniec listopada to czas pisania i wysyłania listów do Św. Mikołaja, który w tym okresie jest chyba najbardziej zapracowaną osobą na świecie. Zdążyć zebrać wszystkie listy oraz zorganizować i rozwieźć prezenty do wszystkich dzieci w przeciągu kilku tygodni to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza kiedy dzieci pozostawiają listy w różnych miejscach w swoich domach, Mikołaj traci mnóstwo czasu na ich odnalezienie. Na ostatnich zajęciach plastycznych postanowiliśmy ułatwić mu  pracę, a tym samym pomóc dzieciom, aby miały pewność, że ich listy trafią do rąk własnych Mikołaja.  Dlatego też postanowiliśmy stworzyć mikołajową skrzynkę pocztową.  Oczywiście nasza skrzynka zagwarantuje dostarczenie listu, jednak o spełnieniu życzeń zadecyduje już sam Święty, który oceni, czy dziecko było grzeczne J Nasza sugestia jest również taka, aby dzieci dawały swoim rodzicom lub dziadkom listy do sprawdzenia, czy nie ma błędów ortograficznych… Podobno poprawnie napisany list zwiększa szansę na otrzymanie wymarzonego prezentu J

A instrukcja obsługi skrzynki jest taka: napisać list, dać go do sprawdzenia osobie dorosłej, zwinąć go w rulonik i wsunąć do obręczy skrzynki pocztowej, postawić na parapecie koniecznie w ten sposób, żeby była widoczna od strony podwórza i czekać…. Grzeczne dzieci na pewno zostaną nagrodzone J

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zborowie

Gmina Zborov wraz z partnerami projektu zaprasza do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbędzie się 1 grudnia 2019 r. o godzinie 15:00 w Domu Kultury w Zborowie na Słowacji. 

W programie: prezentacja projektu, występy artystyczne, rynek artykułów i ozdób choinkowych, konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy, degustacja potraw, warsztaty dla dzieci.

Inicjatywa realizowana w ramach projektu "Karpackie bramy: między Ropą a Zborovem - ochrona i rozwój wspólnego dziedzictwa kulturowego na pograniczu polsko-słowackim" Program Współpracy Transgranicznej  Interreg V-A Polska-Słowacja 2019.

ZAPRASZAMY!

TELEDYSK "ROPA SUPER GMINA!"

Zapraszamy do oglądania teledysku "Ropa super gmina!", który powstał w ramach inicjatywy "Ale rozkmina, Ropa super gmina", w zadaniu "Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa - etap II", realizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Ropie oraz grupę młodzieży Young Angels.


Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości - fotorelacja

W dniu 14 listopada br. w naszej gminie odbyły się uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia. Przekierowanie do galerii nastąpi po kliknięciu w nagłówek wiadomości.

MALARSTWO SZTALUGOWE NA ZAJĘCIACH PLASTYCZNYCH

W tym  tygodniu rozpoczęliśmy zajęcia plastyczne również w Ropie. Tak więc wtorkowe i środowe spotkania poświęcone zostały malarstwu sztalugowemu. Tematem przewodnim było jesienne drzewo, które dzieci malowały na deseczkach farbami akrylowymi na sztalugach stołowych. W efekcie powstały piękne, kolorowe prace i pomimo, że dzieci malowały ze wzoru, obrazy różnią się od siebie. Każda praca jest inna i wyjątkowa, tak jak nasi mali artyści! 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Pełna fotorelacja po kliknięciu w link:

http://www.gokropa.iaw.pl/pl/108737/0/listopad_2019.html

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "NASZA STRAŻ POŻARNA"

Konkurs plastyczny "Nasza Straż Pożarna" został rozstrzygnięty. Wyniki dostępne są po kliknięciu w poniższy link:

<<<<<<WYNIKI>>>>>>

LAUREATOM GRATULUJEMY!


Strony: 1234z 4
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska