2019-10-23     Edwarda, Marleny, Seweryna     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE

Strony: 1234z 4
ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI - NABORY NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na zajęcia plastyczne w Łosiu oraz Ropie. Zajęcia rozpoczną  się w październiku, po utworzeniu grup. W chwili obecnej trwają zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są w GOK i pod nr tel. 18 353 06 11, decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona.

NAUKA GRY NA GITARZE - JESIENNE NABORY

Ogłaszamy nabór na lekcje gry na gitarze klasycznej. Zajęcia poprowadzi pan Piotr Przyrowski.  Zapisy oraz wszelkie informacje  w GOK i pod nr telefonu: 18 353 06 11. ZAPRASZAMY 

Dożynki Gminne 2019

Fotorelacja z tegorocznych Dożynek Gminnych - kliknij w nagłówek wiadomości lub <tutaj>

DOŻYNKI GMINNE 2019 IMPREZĄ MASOWĄ - KOMUNIKAT

W rozumieniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U. Nr 62, poz. 504, ze zm.), "Dożynki Gminne 2019" będą imprezą masową, w związku z tym prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem, dostępnym po kliknięciu w nagłówek niniejszej wiadomości.

Niedzielna OTWARTA PRACOWNIA na Szlaku Rzemiosła w Nowicy

Już w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia spotykamy się na Otwartej Pracowni w Nowicy, na trasie gorlickiej Szlaku Rzemiosła, gdzie warsztaty i pokazy łyżkarstwa poprowadzi Piotr Michniak. Tym razem spotykamy się w łemkowskiej wsi Nowica, wiosce leżącej u podnóży Magury Małastowskiej w Beskidzie Niskim. 
Na Otwartej Pracowni będzie można również wziąć udział w towarzyszących wydarzeniu warsztatach rękodzielniczych- tworzenia zabawek z siana oraz malowania łyżek i drewnianych.

O tym, jak powstają tradycyjne drewniane łyżki, dowiecie się bezpośrednio od jednego z ostatnich nowickich łyżkarzy - Piotr Michniaka, który wyrabia łyżki tradycyjną metodą, na tokarce ręcznej. To bardzo trudna i czasochłonna metoda. Umiejętność pracy z drewnem odziedziczył po ojcu Dymitrze, a ten z kolei po swoim ojcu. Pan Piotr chętnie zdradzi sekrety swojej pracy, opowie jak dawniej bywało, każdy będzie też mógł wykonać swoją własną łyżkę lub pomalować ją w regionalne wzory. Dodatkowo wraz z żoną pana Piotra, Małgorzatą, weźmiemy udział w warsztatach tworzenia zabawek z siana.

!!!!!!WYNIKI KONKURSU NA INICJATYWY LOKALNE!!!!!!

Wyniki po kliknięciu w nagłówek wiadomości.

Prace nagrodzone w Konkursie Rysunku Satyrycznego Roponioska 2019

Zapraszamy do Galerii z pracami nagrodzonymi w Konkursie Rysunku Satyrycznego ROPONIOSKA 2019.

Nagrodzone prace po kliknięciu w link

Relacja z imprezy Święto Maziarzy Łosiańskich

Zapraszamy na relację z tegorocznego Święta Maziarzy Łosiańskich uświetnionego w tym roku wernisażem wystawy prac zgłoszonych do Konkursu Rysunku Satyrycznego ROPONIOSKA 2019.

Relacja po kliknięciu w link


DOŻYNKI GMINNE 2019

Przedstawiamy Państwu program tegorocznych Dożynek Gminnych, które odbędą się za 10 dni (15 sierpnia 2019). Odliczamy już czas i zapraszamy wszystkich do  udziału! Szczegóły na plakacie.

Wakacyjny wyjazd do Starego Sącza

Dzieci i młodzież z gminy Ropa wzięła udział w wyczieczce do Starego Sącza. Było zarówno rekreacyjnie-sportowo jak i edukacyjnie, a to za sprawą pobytu w parku linowym Lemur Park, wizyty w enklawie przyrodniczej Bobrowisko oraz wizycie na Ołtarzu Papieskim i Muzeum Jana Pawła II.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu, która dostępna jest po kliknięciu w nagłówek wiadomości.

Strony: 1234z 4
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska