2019-12-11     Biny, Damazego, Waldemara     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strony: 1234z 4
Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

W piątek, 18 października do Łosia zawitał Pan Wiesław Drabik, pisarz, ilustrator i autor wielu bajek.

Dzieci uczestniczące w spotkaniu realizowanym w ramach inicjatywy "Podróżujemy w głąb książki" mogły dowiedzieć się wielu historii związanych z tworzeniem bajek oraz poznać książki napisane przez Pana Drabika.

Spotkanie realizowane było w ramach zadania „Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa – etap drugi” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

Więcej Informacji po kliknięciu w link.

UWAGA!!! Już wkrótce teledysk o Ropie

Już wkrótce, początkiem listopada premierę miał będzie teledysk "Ropa super gmina!". A wszystko to z inicjatywy Kuby Cetnarowskiego i Young Angels.
Mamy tekst. Muzyka i film wkrótce.

Teledysk realizowany w ramach Inicjatywy „Ale rozkmina, Ropa super gmina!” w zadaniu „Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa – etap drugi” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019.

Zdjęcia z warsztatów po kliknięciu w link

WARTSZTATY TAŃCA LUDOWEGO DLA NAJMŁODSZYCH

Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Ropie uczestniczące w Inicjatywie „Razem się spotkajmy, lepiej się poznajmy” ćwiczą wytrwale do Spotkania „Na ludową nutę”. 


warsztaty  realizowane są  w ramach zadania „Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa – etap drugi” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

RELACJA I FOTOGRAFIE PO KLIKNIĘCIU W LINK

NA LUDOWĄ NUTĘ - SPOTKANIE Z PANIĄ MARIĄ KUKUŁĄ

Wychowawczynie i Rada Rodziców Gminnego Przedszkola w Ropie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ropie zapraszają serdecznie na spotkanie z panią Marią Kukułą, jedną z najstarszych mieszkanek gminy Ropa, znającą wiele ludowych pieśni i przyśpiewek. Spotkanie odbędzie się 22 października 2019 r. (wtorek) o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ropie. 

Dodatkowe informacje na plakacie.

WYSTAWA PRAC I RĘKODZIEŁA

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ropie zapraszają na wystawę prac i rękodzieła, powstałego w ramach inicjatywy "Od nas dla Was bo razem możemy więcej" w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.
Wystawa odbędzie się w najbliższą niedzielę na placu przy Kościele pw. MBWW w Ropie.

Konkurs Literacki w Inicjatywie "Podróżujemy w głąb ksiąźki"

W dzień Edukacji Narodowej, 14 października b.r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łosiu odbył się Konkurs Literacki "Na najciekawszą charakteryzację ulubionego bohatera literackiego” w ramach Inicjatywy „Podróżujemy w głąb książki”.


Konkurs realizowany jest w ramach zadania „Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa – etap drugi” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.


Zapraszamy na relację i zdjęcia z tego wydarzenia.


WYNIKI III EDYCJI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "GMINA ROPA W OBIEKTYWIE - CZTERY PORY ROKU"

Letnia edycja konkursu została rozstrzygnięta! Wyniki dostępne są po kliknięciu w nagłówek wiadomości. Laureatom gratulujemy!!!

Fotorelacja i wyniki Konkuru Literackiego

W dzień Edukacji Narodowej, 14 października b.r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łosiu odbył się Konkurs Literacki „Na najciekawszą charakteryzację ulubionego bohatera literackiego” w ramach Inicjatywy „Podróżujemy w głąb książki”.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z Konkursu. Szczegóły po kliknięciu w link

Jesienne lampiony i jeżyki

Zmieniające kolor liście oraz leżące pod nogami dary natury zachęcają do tworzenia jesiennych dekoracji, które można wykonać w łatwy i szybki sposób. Na ostatnich zajęciach dzieci tworzyły ozdobne lampioniki z wykorzystaniem słoiczków, wypełnionych i zdobionych właśnie naturalnymi darami jesieni. Ale nie była to jedyna rzecz wykonana podczas pierwszych październikowych warsztatów plastycznych. Powstały również sympatyczne jeżyki z własnoręcznie wykonanych włóczkowych pomponików i doklejanych do nich elementów (pyszczka, oczek, noska, wąsików oraz kokardki). 

Efekty prac dzieci są imponujące J Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Igłą, nitką i szydełkiem - zabawy rodzinne z filcem

Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów w ramach inicjatywy "Igłą, nitką i szydełkiem..." realizowanych w GOK Ropa przez Entuzjastki rękodzieła.

Inicjatywa realizowana w ramach zadania „Odkryjmy potencjał mieszkańców Gminy Ropa” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019

Jarmark Świętego Michała w Ropie

Kolejna edycja Jarmarku Świętego Michała odbyła się 29 września b.r. na terenie Dworu w Ropie. Relacja z przebiegu tego wydarzenia i fotogaleria po kliknięciu w nagłówek wiadomości.Igłą, nitką i szydełkiem - warsztaty trwają

Zapraszamy na relację z warsztatów prowadzonych przez Panią Lucynę Domek w ramach zadania „Odkryjmy potencjał mieszkańców Gminy Ropa”.

Zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019


Strony: 1234z 4
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska