2020-01-17     Antoniego, Henryki, Mariana     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strony: 1234z 4
Podsumowanie projektu "Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa-etap drugi" w Gorlice.tv

Bardzo nas cieszy to, że nasze działania i to co robimy dostrzegane jest przez lokalną telewizję. Zapraszamy do obejrzenia podsumowania projektu "Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa - etap II", jakie przygotowała nasza lokalna telewizja Gorlice.tv

https://www.gorlice.tv/wiadomosci/366,podsumowanie-projektu-odkryjmy-potencjal-mieszkancow-gminy-ropa-etap-drugi

INFORMACJA DOTYCZĄCA JESIENNEJ EDYCJI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Miłośników fotografii informujemy, że można nadal składać prace do jesiennej edycji konkursu fotograficznego "Gmina Ropa w obiektywie - Cztery Pory Roku". Decyzja ta jest wynikiem wydłużenia terminu zgłoszeń poprzedniej edycji, tak więc i teraz przedłużamy czas :-) Informujemy zatem, że na prace konkursowe czekamy do dnia 22 listopada 2019.  


SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE REALIZACJĘ PROJEKTU "ODKRYJMY POTENCJAŁ MIESZKAŃCÓW GMINY ROPA - ETAP II"

6 listopada miało miejsce podsumowanie realizacji zadania "Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa”. Projekt realizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury w Ropie we współpracy z mieszkańcami gminy. Dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019 Czytaj więcej...

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Zapraszamy mieszkańców na Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w dniu 14 listopada 2019 r. (czwartek). Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele pw. MBWW o godzinie 11.00. Więcej informacji na plakacie.

PAPIEROWE KOTYLIONY Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości, dzieci wykonały piękne kotyliony z orłem białym. Do wykonania tej pracy potrzebowaliśmy arkusze papieru w kolorze białym i czerwonym oraz kawałki wstążek w tych samych barwach. Do tego klej, nożyczki i odrobinę cierpliwości w wycinaniu kółek o różnej średnicy. Efekty tej pracy widoczne są na zdjęciach J


ZAPROSZENIE NA PODSUMOWANIE REALIZACJI INICJATYW Z PROGRMAEM DK +

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie zaprasza na podsumowanie działań w inicjatywach lokalnych, które były realizowane w ramach Zadania "Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa-etap drugi".

Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Gminy w Ropie, 6 listopada b.r. o godz. 17.00.
Projekt realizowany przez GOK w Ropie we współpracy z mieszkańcami gminy dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019.

50 i 60 - lecie pożycia małążeńskiego

Zapraszamy na relację z wydarzenia, dostępną po kliknięciu w poniższy link:

http://www.gokropa.iaw.pl/pl/108703/0/50_i_60-lecie_pozycia_malzenskiego.html


Halloweenowe stworki

Dziś tworzyliśmy halloweenowe stworki z wykorzystaniem prostych materiałów, które każdy z nas z pewnością znalazłby w swoim domu. Kartonowe rolki (np. po papierze toaletorym), kawałki tekturki, kolorowe sznurki lub włóczka, trochę kleju i wyobraźni – to wszystko czego potrzebujemy do wykonania fantazyjnych potworków.


Na ludową nutę - spotkanie z Panią Marią Kukuła

Spotkanie odbyło się 22 października br. Zorganizowane zostało przez Radę Rodziców Gminnego Przedszkola w Ropie w ramach inicjatywy lokalnej zgłoszonyej do projektu pt. "Odkryjmy potencjał mieszkańców gminy Ropa" realizowanego przez GOK i dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019. Nazwa inicjatywy: "Razem się spotkajmy, lepiej się poznajmy. Szczegóły i fotorelacja po kliknięciu w nagłówek wiadomości

JESIENNE WITRAŻE

W tym tygodniu dzieci uruchomiły produkcję witraży okiennych, wyklejanych delikatną bibułką, co było nie lada wyzwaniem. Wykonanie pracy wymagało dużego skupienia oraz cierpliwości, jednak nie zniechęciło to uczestników zajęć do pracy. W przeciągu 1,5 h powstało sporo prac, które przedstawiamy Państwu na fotografiach.


Spektakl "Michałowy Pamiętnik"

Seniorzy z Gminy Ropa zapraszają na przedstawienie teatralne pt. „MICHAŁOWY PAMIĘTNIK”. Przedstawione zostaną scenki z życia mieszkańców wsi w latach 30 – stych XX wieku. Spektakl odbędzie się 27 października 2019r. o godzinie 16.00 w sali teatralnej Kościoła pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

WRSZTATY DECOUPAGE

Decoupage, czyli zdobienie serwetkowe przedmiotów drewnianych to sztuka trudna choć piękna, którą na zajęciach przekazują młodym Entuzjastki Rękodzieła w ramach Inicjatywy „Igłą, nitką i szydełkiem zróbmy kolczyk i torebkę”.


Zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019

WIĘCEJ INFORMACJI PO KLIKNIĘCIU W LINK

Strony: 1234z 4
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska