2019-06-16     Aliny, Anety, Benona     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strony: 123z 3
PARAFIALNY DZIEŃ CHORYCH

GMINNY OŚRODEK KULTURY W ROPIE WRAZ Z KLUBEM SENIORA WŁĄCZYŁ SIĘ W ORGANIZACJĘ PARAFIALNEGO DNIA CHORYCH, KTÓRY COROCZNIE ORGANIZOWANY JEST PRZEZ PARAFIĘ RZYMSKOKATOLICKĄ W ROPIE, PARAFIALNY ODDZIAŁ CARITAS, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH I GOSPODARZY Z ROPY ORAZ GRUPĘ WOLONTARIACKĄ NON PROFIT DZIAŁAJĄCĄ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W ROPIE.

PARAFIALNY DZIEŃ CHORYCH Z OKAZJI SWIĄT WIELKIEJNOCY ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 13 KWIETNIA BR. W KOŚCIELE MATKI BOŻEJ WSPOMOŻENIA WIERNYCH W ROPIE. SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE, PO KLIKNIĘCIU W NAGŁÓWEK WIADOMOŚCI.

CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY - PODZIĘKOWANIA

Charytatywny Kiermasz Wielkanocny, ktorego inicjatorami były Parafie z Ropy i Łosia oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ropie wraz z placówkami oświatowymi z terenu Gminy Ropa, już za nami. Kiermasz odbył się w dniu 7 kwietnia br. w obrębie Kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych oraz na Plebanii w Parafii w Łosiu. Sprzedaż w Ropie, planowana była w godzinach od 8.00 do 13.30, jednak wszystkie stroiki oraz ciasta rozeszły się w zaledwie 3 godziny od rozpoczęcia kiermaszu!

W imieniu współorganizatorów składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i wsparli finansowo Bartusia z Klimkówki i jego rodzinę, walczących z groźną chorobą małego chłopca. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy upiekli wspaniałe ciasta, przygotowali piękne i pomysłowe stroiki i ozdoby wilekanocne, dziękujemy firmom cukierniczym, które na tę okoliczność przekazały wypieki. Dziękujemy seniorom z Klubu Seniora, działającego przy GOK oraz pracownikom Świetlicy Środowiskowej SŁONECZKO, za pomoc w przygotowaniu stroików i palemek wielkanocnych. Dziękujemy Pani Marcie Włodarczyk - Deć - Pedagog oraz młodzieży z Grupy Wolontariackiej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropie, którzy pomogli w organizacji sprzedaży ciast i stroików. Dziękujemy mieszkańcom, za liczne uczestnictwo w Kiermaszu i hojność!

Drodzy Pańtwo! Zapewne kwota, którą zebraliśmy, to tylko kropla w morzu potrzeb, ale w takich chwilach udowadniamy, że wspólnymi siłami możemy zdziałać więcej. Wspierajmy i pomagajmy, bo nigdy nie wiadomo, kogo z nas może spotkać podobny los i nigdy nie wiemy, kiedy to my będziemy potrzebować pomocy innych! A jak skomentowała, jedna z uczestniczek Kiermaszu: "Dobro powraca podwójnie!"

WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK WIELKANOCNY

Konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny został rozstrzygnięty! Laureatom serdecznie gratulujemy i przypominamy, że stroiki zostaną przekazane na kiermasz charytatywny dla chorego na białaczkę Bartusia z Klimkówki.

Kiermasz odbędzie się w najbliższą niedzielę (7 kwietnia 2019 r.) przy Kościele pw. MBWW w Ropie oraz na plebanii w Łosiu.  Sprzedaż w Ropie prowadzona będzie w godzinach 8:00 - 13:30, a w Łosiu tuż po mszach świętych.

Po odbiór nagród zapraszamy we środę (10 kwietnia 2019 r.) do Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie, w godzinach pracy GOK (8:00-16:00).

WYNIKI PO KLIKNIĘCIU W NAGŁÓWEK WIADOMOŚCI!!!

Kiermasz Wielkanocny - z ostatniej chwili!

Drodzy Państwo!
Serdecznie Zapraszamy,

w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia 2019r., w godzinach 8.00 - 13.30, w obrębie Kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ropie odbędzie się Kiermasz Wielkanocny, w ramach którego będzie można zakupić ciasta, słodkości i inne pyszności wykonane przez rodziców i członkinie KGWiG oraz ozdoby, stroiki i palemki wielkanocne. W akcję charytatywną organizowaną przez GOK oraz Parafie z terenu Gminy Ropa, wspaniale angażują się placówki szkolne, mieszkańcy oraz Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy.
Uwaga! W Parafii Rzymskokatolickiej w Łosiu, Akcja charytatywna odbywać się będzie na Plebanii, po każdej Mszy świętej! Bądźcie z nami!

Pomóżmy Bartusiowi Orleckiemu wygrać z chorobą!


NAUKA GRY NA GITARZE - INFORMACJA

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca  na zajęcia nauki gry na gitarze, które prowadzi pan Piotr Przyrowski. Lekcje odbywają się w każde środy oraz czwartki w godzinach popołudniowych. Zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zapisy w GOK lub pod nr tel. 18 353 06 11


Hotele dla pszczół samotnic i innych owadów zapylających gotowe

Zapraszamy na relację z realizacji działania projektowego - budujemy dom dla pszczół samotnic i innych owadów zapylających.

Szczegóły po kliknięciu w link

Rusza projekt "Tradycje zielarskie Pogórza i Łemkowszczyzny z Mistrzem Tradycji"

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie uzyskał dofinansowanie na realizację projektu: „Tradycje zielarskie Pogórza Łemkowszczyzny z Mistrzem Tradycji”. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna  - zadanie Mistrz Tradycji.

Obecnie trwa nabór – poszukujemy osób zainteresowanych tą tematyką, pragnących poznać i zgłębić wiedzę naszych przodków oraz zaangażować się do pracy nad uchronieniem od zapomnienia lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Szczegóły poi kliknięciu w link.

Warsztaty praktyczno-ekologiczne w projekcie "Z naturą za pan brat"

Zbliżamy się do finału budowy domków dla owadów zapylających w Projekcie "Z naturą za pan brat" dofinansowanego ze środków Fundacji BGK.
Podczas kolejnych warsztatów nasze domki i hotele dla owadów zapylających nabierają ostatecznych kształtów. Już wkrótce będziemy montować nasze dzieła w ogródkach przydomowych uczestników warsztatów oraz przy placu zabaw w centrum gminy Ropa. Mamy uczestniczące w warsztatach niejednokrotnie odkrywają, że tak zwane męskie zajęcia wcale nie są trudne a ich pociechy kreatywnie się bawią. Współpraca kwitnie a powstające domki są niesamowite.

Zapraszamy na fotorelację.

Warsztaty Wielkanocne w Klubie Seniora

Czas Wielkiego Postu w Klubie Seniora to czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych i związanych z tym wydarzeń kulturalno-społecznych w gminie Ropa.  

Klub Seniora kontynuuje i włącza się w coroczną akcję Parafialnego Dnia Chorych oraz Charytatywny Kiermasz Wielkanocny.

Zapraszamy na Stronę Klubu

CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY

7 kwietnia 2019 r. odbędą się kiermasze wielkanocne w Ropie oraz Łosiu, z których dochód przekazany zostanie na leczenie Bartusia z Klimkówki. Nie bądźmy obojętni i pomóżmy chłopcu w walce z chorobą.

Szczegółowe informacje na plakatach po kliknięciu w nagłówek wiadomości.


Święto Niepodległości 11 Listopada

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z Gminnych obchodów Narodowego Święte Niepodległości współorganizowanych przez GOK, Szkołę Podstawową nr 1 w Ropie im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz Parafię w Ropie. Dostęp do galerii po kliknięciu w nagłówek wiadomości.

Strony: 123z 3
Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska