2020-07-08     Arnolda, Edgara, Elżbiety     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE


 

Ważniejsze wydarzenia w WDKIT w KLIMKÓWCE W ROKU 2012  


 8 stycznia  członkowie PTTK i ich sympatycy kolędowali przy lampach naftowych w Wiejskim Domu Kultury i Turystyki. Część z nich przybyła tam na nartach biegowych pod kierunkiem Mieczysława Boboli z Uścia Gorlickiego, przez Czarną, niebieskim szlakiem. Tadeusz Wszołek, prezes koła nr 5 PTTK stwierdził, że WDKiT w Klimkówce to miejsce doskonałej bazy wypadowej do wędrówek pieszych, rowerowych i narciarskich.

 


26 lutego odbyło się spotkanie z Andrzejem Piecuchem, przewodnikiem, pilotem wycieczek w kraju i za granicą, autorem książek o ziemi gorlickiej pt. "Śladami Jana Pawła II po ziemi gorlickiej". Mieszkańcy Klimkówki byli zaskoczeni, gdy dowiedzieli się, że Jan Paweł II w sierpniu 1961 roku wędrował przez tę miejscowość. Pokazano archiwalne zdjęcia, przeźrocza, mapy, była gawęda o papieżu Polaku i wspólne śpiewanie Barki przy akompaniamencie Zdzisława Niezgody - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie. Zaskoczył wszystkich wójt Jan Morańda, który opowiadał o osobistych przeżyciach związanych z Janem Pawłem II, m.in. o tym jak spotykając się z nim w Krakowie parzył mu ulubioną herbatę, którą papież wspominał po latach w Watykanie.

 

 

 


8 marca w Dniu Kobiet odbył się w Wiejskim Domu Kultury i Turystyki wieczorek dla pań. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Ropie. Poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Klimkówce. Spotkanie ubarwił występ iluzjonisty Wiesława Jaśkowskiego.

 

 


28 czerwca odbył sie wernisaż wystawy fotografii Jacka Kosiby "Klimkówka oazą spokoju". Jacek Kosiba to fotograf z zamiłowania, zakochany w Beskidzie Niskim. Goście wernisażu mogli podziwiać uroki zalewu, a także przełomy rzeki Ropy. Autor przekazał 20 czarno-białych  zdjęć  starej Klimkówki, z lat 60–tych wykonanych przed jej zalaniem jako ekspozycję stałą. 


 


5 lipca w wiejskim Domu Kultury i turystyki odbył sie Wieczór Poezji Leszka Chrapkiewicza pt. „Zielone Wiersze”. 

 


   14 lipca odbyło się spotkanie z honorowym obywatelem gminy Ropa, podróżnikiem Janem Winterem i Kołem Terenowym PTTK w Subyczy Królewskiej.

 


4 sierpnia odbył się wernisaż wystawy obrazów Heleny Januś "Klimkówka w kwiatach". Artystka uprawia malarstwo sztalugowe, przede wszystkim olejne. Tematyka zaprezentowanych prac to kwiaty i pejzaże. Inspiracją były klimkowskie krajobrazy oraz wystawa fotografii Jacka Kosiby zatytułowana " Klimkówka oazą spokoju".

 


27 września odbył się wernisaż wystawy starych fotografii przedstawiających Wysową-Zdrój zorganizowany przez Stowarzyszenie integracji społecznej "Rodzina". Zaprezentowano prawie 30 fotografii, najstarsza pochodziła z 1932 roku. Była również pogadanka o Wysowej-Zdroju.

 

Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska