O NAS
NASZA DZIAŁALNOŚĆ
FILIA GOK I ORGANIZACJE

2020-04-10     Borysławy, makarego, Michała     WITAMY NA STRONIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W ROPIE
Strona główna -> Galeria 2017 -> Wernisaż wystawy Beskid Niski w malarstwie Heleny Januś

 

5 czerwca br. w Oficynie Zachodniej przy Dworze w Ropie odbył się wernisaż wystawy Beskid Niski w malarstwie Heleny Januś. Wydarzenie to organizowane było przez Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Fundacją Szlachetne Zdrowie i Państwem Lucyną i Januszem Szotów.

To z naszymi terenami artystka 9 lat temu związała swoje życie osiedlając się w miejscowości Łosie. Pani Helena urodziła się i wychowała na Roztoczu. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sztuki malarskiej uczyła się na 3-letnim kursie rysunku i malarstwa zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Obecnie należy do Klubu Sztuki przy Galerii Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

Pani Helena malarstwem zajmuje się od wielu lat. Przede wszystkim maluje techniką olejną a także akrylami oraz pastelą.

Obrazy, które przez najbliższy czas możemy oglądać w Oficynie Zachodniej przy Dworze w Ropie  przedstawiają Beskid Niski, jego przyrodę i krajobrazy a także dziedzictwo materialne.

 

W trakcie wernisażu odbył się minirecital Pani Julii Doszny przy akompaniamencie pana Mirosława Bogonia. Wystąpiła także grupa śpiewacza uczestnicząca w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Panią Julię w ramach projektu Mistrz Tradycji realizowanego przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów.

 Zdjęcia - Jacek Kosiba

Odwiedzin :
Kontakt: Gminny Ośrodek Kultury, 38-312 Ropa 780, tel/fax 18 353 06 11, e-mail: gokropa@wp.pl 
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska